Poseł Chmielowiec na czarnej liście pielęgniarek

Poseł: - Gdybym mógł, sam bym się zaszczepił

Były burmistrz Kolbuszowej, poseł PiS, Zbigniew Chmielowiec znalazł się na czarnej liście Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
Na „czarnej liście posłów niszczących zawody pielęgniarki i położnej” OZZPiP umieścił 232 nazwiska. Chodzi o parlamentarzystów, którzy 15 czerwca 2021 roku głosowali za odrzuceniem wszystkich trzech poprawek postulowanych przez Senat.

Rzecz dotyczy zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Posłów podzielono na okręgi wyborcze, uwzględniono również ich przynależność partyjną.

– Zapamiętajmy posłów, którzy odrzucili poprawki Senatu do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych – apeluje OZZPiP.

Pielęgniarki podkreślają, że głosowania w Sejmie były „testem wiarygodności polityków”. Wymieniają obietnice polityków. Są to: zwiększenie dostępności do usług zdrowotnych, zmniejszenie kolejek, zniesienie limitów do specjalistów i wyższe wynagrodzenia kadr medycznych.
Zdaniem pielęgniarek, Sejm poprzez odrzucenie poprawek „przekreślił zapowiadaną po raz kolejny poprawę jakości systemu ochrony zdrowia”.

Poseł Chmielowiec na czarnej liście pielęgniarek

2 Komentarze

  1. pójdą jak baranki i dalej będą głosować na tych samych !!!!!!!mamy przykład z wyborów samorządowych w powiecie kolbuszowskim, gdzie mówiono ,ze tych co działali na szkodę lokalnej społeczności nie będzie się wybierać i co było??? , a potem głosowano na tych co proboszcz kazał głosować !!!!przykład Kupna k/Kolbuszowej, Weryni itd. !!!!!i tak było w wielu parafiach!!!!!!!!! Skandal !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.