Ponad 35 w ciągu 4 lat. Dlaczego lekarze odchodzą z kolbuszowskiego szpitala?

W ostatnich latach ze Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej odeszła prawdziwa armia  lekarzy.  Sztandarowym przykładem tego jest sytuacja na oddziale dziecięcym, skąd z dnia na dzień odeszli wszyscy medycy. Efekt? Rozpoczęta procedura likwidacja pediatrii.
W szpitalu brakuje nie tylko pediatrów, ale także chirurgów, internistów, anestezjologów, kardiologów  i innych medyków – specjalistów. Z wyliczeń, jakie przedstawił Grzegorz Romaniuk z Komisji Zdrowia Rady Powiatu, w ciągu tylko ostatnich 4 lat z kolbuszowskiej lecznicy odeszło aż 35 lekarzy.

Romaniuk: – Lekarze chcieli tu zostać

Chodzi mi o ludzi z tego miasta i z tego powiatu, którzy są związani z tym środowiskiem i chcieliby tu zostać – przekonywał radny Romaniuk. – Ja myślę, że nie dzieje się tak dlatego, że gdzie indziej lepiej płacą. Wydaje mi się, że powód jest inny. Widocznie nie byli „wygodni”. Lekarze z Kolbuszowej powinni pracować tu na miejscu, w Kolbuszowej, i oni naprawdę chcieli tu zostać. Tylko ktoś (dyrekcja szpitala, starosta – od red.) nie umiał z nimi rozmawiać. Może należało negocjować z nimi w inny sposób?

Pan radny już wielokrotnie starał się kierować w moją stronę takie insynuacje. Populizm jest fajny, ale nie zawsze – ripostował Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala. – Wszędzie lekarze przychodzą i wszędzie odchodzą, taka jest służba zdrowia. Ta migracja jest w całej Polsce. I to nie jest tak, że lekarz z Kolbuszowej musi koniecznie pracować w tym mieście, by realizować swoje plany życiowe. Lekarze  chcą pracować w jednostkach klinicznych, w dużych szpitalach wojewódzkich, żeby się rozwijać.
Rzeczywistość jest taka, że nasz zakład posiada pierwszy stopień referencyjności, a tu nie ma rozwoju. Tak na to proszę patrzeć, a nie obwiniać mnie za wszystkie złe rzeczy, które się stały – dodał dyrektor.

Czytaj również

Ruszyła procedura likwidacji kolbuszowskiej pediatrii [ZDJĘCIA, WIDEO]

4 Komentarze

  1. co ten strzelczyk gada za glupoty ?? zeby pracownicy chcieli pracowac nalezy ich tez troche szanowac !!!! ten pseudo dyrektor jest od dawna do zwolnienia bo pojecia nie ma jak postepowac z ludzmi a co dopiero z podwladnymi !!!! komuna sie skonczyla dawno.WSTYD DLA NASZEGO MIASTA !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.