Ponad 23 miliony zł dla samorządów powiatu

Prawie 60 milionów złotych dla powiatu [ZDJĘCIA]

W sumie 23 407 118 zł trafi na teren powiatu kolbuszowskiego. To rządowe wsparcie dla samorządów w związku między z ogromnymi podwyżkami cen energii i ciepła. Do każdej z sześciu gmin wpłynie po 2 888 418 zł, natomiast do starostwa – 6 076 607 zł.
W całej Polsce posłowie PiS uroczyście przekazują samorządowcom dodatkowe środki z wpływów PIT. Fundusze te mają być wsparciem dla gmin i powiatów w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej. Łącznie w tym roku ma trafić do nich 13,7 mld zł.

Ma to być swoisty bufor finansowy dla samorządów w okresie wzmożonych turbulencji zewnętrznych związanych z koniecznością ponoszenia podwyższonych kosztów funkcjonowania.

Gminy i powiaty mogą wydatkować te środki na wydatki bieżące i na inwestycje – głównie z zakresu poprawy efektywności energetycznej, rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz ograniczenia kosztów zakupu ciepła i energii.

Dziesięciokrotna podwyżka za prąd w Kolbuszowej?
W poniedziałek (10.10) w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej poseł PiS, Zbigniew Chmielowiec przekazał włodarzom w sumie 23 407 118 zł.

Do każdej z sześciu gmin trafiło po 2 888 418, natomiast do powiatu 6 076 607 zł. Na koniec tradycyjnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z kartkami, na których widniały przekazane kwoty.

Ponad 20 milionów zł dla samorządów powiatu

Zażenowany całą sytuacją jest Tomasz Buczek, działacz narodowy i kolbuszowski aktywista:
– Dlaczego nie mówią ludziom, że te pieniądze pochodzą z ich opłat za prąd, paliwo czy podatków?. Czy wiecie że w tym roku marża na produkcji prądu przez Spółki Skarbu Państwa wynosi 23 razy więcej niż w 2021 r.? Dlaczego Spółki Skarbu państwa notowały tak gigantyczne zyski? Przecież to celowa robota rządu PiS.

Tomasz Buczek: - Nikogo nie będę wieszał [WIDEO]

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.