Policja o skargach mieszkańców ulicy 11 Listopada: – Traktujemy to priorytetowo

Pijany wjechał rowerem na... komendę policji

Otrzymaliśmy dziś oświadczenie kolbuszowskiej policji w sprawie sytuacji, do jakich dochodzi w bloku przy ulicy 11 Listopada w Kolbuszowej. Mundurowi przekonują, że problem ten traktują priorytetowo.

Sprawa dotyczy „miłośników picia alkoholu”, którzy każdego dnia gromadzą się obok bloku przy ulicy 11 listopada. Grożą przechodniom, zaczepiają kobiety, a potrzeby fizjologiczne załatwiają na miejscu.
– Zimą imprezują w piwnicy.  Nanieśli starych krzeseł, foteli, wersalkę. Melinę sobie zrobili.  Nikt nie reaguje na nasze skargi. Na nic też nasze prośby o założenie kamer na wejściu klatki i domofonów. Sąsiadkę, która ich przegania, straszą pobiciem – alarmują mieszkańcy.

– Kilka dni temu jednej z mieszkanek pianką montażową zakleili drzwi. Dodatkowo jeden z nich „poczęstował” gazem jej córkę. Miała to być zemsta za rzekome wezwanie przez nią policji. Od ponad tygodnia funkcjonariusze są tu średnio co godzinę. Wchodzą do piwnicy i wyganiają „towarzystwo”. Ale ledwo radiowóz pojedzie, ekipa wraca do picia w piwnicy. I tak w kółko.

– Ludzie dla swojego bezpieczeństwa domagają się od Spółdzielni Mieszkaniowej domofonu i kamery. Bezskutecznie. Doszło do tego, że niektórzy wyprowadzają się z tego bloku: tymczasowo albo na stałe. I to mnie nie dziwi. To co się tu dzieje, to jest horror. Strach tu mieszkać – skarżą się nasi rozmówcy.
Horror w bloku przy 11 listopada. Zakleili jej drzwi klejem montażowym [FOTO]

Dziś w tej sprawie otrzymaliśmy oświadczenie Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, pod którym podpisała się rzecznik tej jednostki, Jolanta Skubisz Tęcza. Oto treść tego komunikatu:

„Mając na uwadze docierające do nas sygnały dotyczące zakłócenia spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w piwnicach, zaśmiecania w bloku przy ul.11 go Listopada w Kolbuszowej – policjanci podejmują działania mające na celu sankcjonowanie wszelkich niezgodnych z prawem zachowań a także szereg działań o charakterze prewencyjnym.

W okresie od stycznia br. do dnia 16 lutego 2023r. podjęto tam 23 interwencje i kilkadziesiąt kontroli. W wyniku podjętych czynności nałożono 7 mandatów karnych, sporządzono 5 wniosków o ukaranie do sądu, trzy osoby doprowadzono do Izby Wytrzeźwień w Rzeszowie.
W toku prowadzonych czynności przyjęto również zawiadomienie o kierowaniu gróźb karalnych  od mieszkanki bloku, a także dwa zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. W sprawach tych prowadzone są postępowania.

Niezależnie od powyższego problem ten jest również objęty planem priorytetowym dzielnicowego właściwego rewiru służbowego, który w ramach obchodu służbowego systematycznie kontroluje ten rejon.

Funkcjonariusz skierował także w tej sprawie pismo do Spółdzielni Mieszkaniowej, przekazując uzyskane od mieszkańców informacje o zasadności zamontowania tam monitoringu, domofonów na klatkach schodowych czy też dodatkowych koszy na śmieci. Pismo w tej sprawie skierowano również do Straży Miejskiej, celem objęcia tego rejonu dodatkowymi patrolami.
Zapewniamy, że problem ten traktujemy priorytetowo. Nadal apelujemy o zgłaszanie niewłaściwych zachowań na nr tel. 112″.

2 Komentarze

  1. Naj sam pirw odniese się do koszy na śmieci.Mianowicie koszy nima na całym osiedlu w blokach spółdzielni mieszkaniowej od ponad dwóch lat,gdyż Pan kierownik ze spoldzielni Jasiński stwierdził iż nie są potrzebne.więc co tu zwiększać? O porządek na osiedlu dba tylko jeden pracownik, zresztą bardzo solidną kobieta,daje sobie radę jak na taki rejon, choć wszystkiego nie da rady sama zrobić za 8 godzin.Reszta pracowników, oddelegowany jest na drugie osiedle, na którym mieszka prezes spółdzielni. Co do picia pod klatką i w piwnicach, to nie Pochwalam, aczkolwiek młodzież nie ma gdzie się podziac.Odniosę sie jeszcze do „poczestowania” gazem mieszkanki bloku.Mianowicie mój znajomy był świadkiem tego zajścia i z tego co mi wiadomo, córka jednej z lokatorów tego bloku,w momencie gdy jeden z mieszkańców wracał do domu, zatakowala mokra „szmata” do podłogi,uderzając go w twarz i wyzywajac, a następnie rozpylajac gaz na jego ciuchy i okolice twarzy, a, że miała niefart, bo on też gaz posiadał, to się jej odwdzieczyl w ten sam sposób.Piszcie rzetelnie, jeśli do końca nie znacie faktów. Pomowic można każdego.

  2. Postawienie jednego kosza obok bloków Spodzielni Mieszkaniowej na tym osiedlu,generuje 100% wzrost ich liczby, ponieważ koszy nie ma od blisko 3 lat. Pan kierownik Jasiński ze spółdzielni stwierdził iz są zbędne. Proszę sprawdzić, Panie redaktorze.Więc jak ma być czysto? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.