Pierwsza niedziela w zagrodzie
Kolbuszowski skansen rozpoczyna cykl niedzielnych spotkań z tradycją lasowiacką i rzeszowską pt. „Co niedzielę w zagrodzie”. Podczas wakacji co tydzień w godz. 12.-18 turyści spotykać będą twórców ludowych. Prezentowane będą m.in.: zabawkarstwo i filcowanie wełny, szydełkowanie i wykonywanie lalek motanek, bibułkarstwo i rzeźbiarstwo, wikliniarstwo, wyplatanie bukietów i zielarstwo.

W tę niedzielę (01.07) w skansenie na zwiedzających będzie czekał Marek Tomala, zabawkarz z Leżajska, przy którego stanowisku będzie można obejrzeć warsztat pracy rzeźbiarza, a także zakupić drewniane, pięknie malowane zabawki. Z kolei Beata Olchowy z Lubeni zorganizuje pokaz filcowania wełny. Zwiedzający obejrzą, jak wygląda proces zbijania wełnianych włókien na mokro.
W międzyczasie w szkole z Trzebosi panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrów Baranowskich będą sprzedawać regionalne przysmaki. Wstęp do skansenu na coniedzielne spotkania wynosi 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7. roku życia wstęp bezpłatny.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.