Ojciec Justyny Steczkowskiej był księdzem w Majdanie Królewskim

Wiosną przyszłego roku w księgarniach pojawi się książka „Rodzinny klan. Steczkowscy”, której autorką jest najstarsza siostra Justyny Steczkowskiej – Agata.

Biografia, do której treści dotarły już tabloidy, potwierdza informacje, że ojciec popularnej piosenkarki, nieżyjący od pięciu lat Stanisław Steczkowski w latach 1960-1962 wykonywał posługę kapłańską w Majdanie Królewskim, w powiecie kolbuszowskim.

W 1967 r. ksiądz Steczkowski ożenił się z koleżanką z lat dzieciństwa, Danutą. Małżonkowie doczekali się dziewięciorga dzieci: sześciu córek (Agata, Justyna, Magdalena, Maria Cecylia, Krystyna) i trzech synów (Paweł, Marcin, Jacek). Cały klan Steczkowskich zajął się muzyką.
Przez lata ojciec Justyny Steczkowskiej musiał walczyć z Kościołem, by mógł stanąć z ukochaną przed ołtarzem. Batalię wygrał, ale dopiero na trzy lata przed śmiercią.

2 Komentarze

  1. Skąd taka informacja, że walczył z Kościołem? O ile wiem z wywiadów jakie udzielała sama Justyna Steczkowska, jej Ojciec do śmierci odmawiał Liturgie Godzin – Brewiarz i był temu wierny. Prawdą jest fakt, że na 3 lata przed śmiercią otrzymał zwolnienie od Stolicy Apostolskiej z przysięgi celibatu. Gdyż takie jest postępowanie Kościoła w tym względzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.