O krok od tragedii na Partyzantów. Gdzie jest próg?

O krok od tragedii na Partyzantów. Gdzie jest próg?

Dwa lata temu na ulicy Partyzantów pojawił się asfalt. Sęk w tym, że tylko on. Zapomniano o chodniku i progu zwalniającym. Efekt tego jest taki, że pędzące tamtędy samochody zagrażają bezpieczeństwu pieszych, w tym szczególnie dzieci. Ostatnio o mało nie doszło przez to do tragedii.

Na problem zwrócił uwagę Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej:
 – Samochody rozwijają tam dosyć duże prędkości. Do tego dochodzi ułomność ulicy dotycząca braku chodników, co zagraża bezpieczeństwu pieszych. Dotyczy to przede wszystkim dzieci wracających ze szkoły. Jedno z nich o mało nie straciło życia. Przyszło do domu przerażone. Myślę, że jak najszybciej pojawić się tam próg zwalniający. Zajmijmy się tą sprawą już teraz, a nie czekajmy z nią do tragedii – apelował na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Burmistrz Jan Zuba nie mówi nie. Wskazuje nawet miejsce, gdzie taki próg może powstać.

– Jest jedno takie miejsce w okolicy ulicy Nadziei. Tylko tam może być próg. Opracujemy na to zadanie stosowną dokumentację i w przyszłym roku zostanie to zrobione – obiecał.

O potrzebie budowy chodnika przy ulicy Partyzantów mieszkańcy mówili ponad dwa lata temu, na co dowód poniżej. Póki co, niestety, bez efektów.
6 Komentarzy

  1. co kolejny próg ????????czyżby pomysłodawca znowu jest jakiś radny lub prominentny działacz nowego ładu ???????????? Zamknęliście już dawno bez żadnych konsultacji społecznych i uzasadnienia ul/Mickiewicza w Kolbuszowej jakby to była prywatna strefa ludzi wpływowych z tej ulicy , to zamknijcie ul.Partyzantów i wszystkie inne , tam gdzie przy nich mieszkają wasi zasłuzeni prominentni koledzy !!!!!!!!

      • a dlatego ,że to jest ulica zbudowana za pieniądze publiczne i była otwarta zawsze , a nie jest to prywatny folwark ludzi , którzy prywatę i własny interes przedkładają nad interes publiczny i dzięki znajomości wpływom lobbują na rzecz własnych rozwiązań .Na tak postawione pytanie we wpisie na który odpowiadam należy postawić inne pytanie , a czego na ulicy Mickiewicza nie ma być ruchu kołowego, kto lobbował na rzecz tego , aby te ulice zamknąć !!!!!!!!???????????

      • Na Mickiewicza jest teraz fajny deptak. Tak samo jak na Parkowej. A próg jest potrzeby, bo kierowcy przesadzają.

  2. bezgraniczna glupota bylo remontowac jedna z najdluzszych i najglowniejszych ulic osiedlowych i nie zrobic tam chodnika przynajmniej z JEDNEJ STRONY!!!! komu na tym zalezalo ? czyzby nasz umilowany afrykaner nie mial jednak zyczenia zeby mu ludzie chodzacy chodnikiem na podworko zagladali ?? podobno to jeo slowa …..

  3. dla kogo ten deptak p.Michale? jak ktoś chce deptać to niech idzie w stronę skansenu i depcze do woli , a tu jest normalna ulica dla wszystkich .Tylko wiemy na czyj wniosek te ulice zamknięto dla ruchu kołowego i kto za tym stoi !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.