Nie żyje radny z Kupna, Roman Ząbczyk

Nie żyje radny z Kupna, Roman Ząbczyk

Dziś, po ciężkiej i długiej chorobie, odszedł radny miejski, Roman Ząbczyk. Miał 66 lat. Najbliższym zmarłego składamy wyrazy współczucia.
Roman Ząbczyk mieszkał w Kupnie. Od 1990 roku był druhem, a od 17 lat nieprzerwanie prezesem tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Jego poświęcenie, determinacja i niezłomna wola były inspiracją dla nas wszystkich. To głównie dzięki niemu jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Poświęcił dużo serca i czasu, aby nasza jednostka stanęła na nogi. To on troszczył się o nasz rozwój, wierzył w nas i motywował do działania, gdy inni pozbawiali nadziei. Za to mu dziękujemy.

– Będziemy pamiętać go jako niezwykle skromnego człowieka, który nie lubił chwalić się i wywyższać, a po cichu wykonywał olbrzymią pracę. Oddaliśmy hołd zmarłemu minutą ciszy i dźwiękiem syreny. Polska flaga przepasana została kirem – przekazuje OSP Kupno.
Roman Ząbczyk był również radnym. W wyborach w 2018 roku głosowało na niego 309 osób. W Radzie Miejskiej reprezentował Prawo i Sprawiedliwość.

Największym echem odbił się jego zdecydowany sprzeciw wobec planom podwyższania diet radnych.

Oświadczył wówczas, że gdyby podniósł rękę za, „nie mógłby spojrzeć ludziom w oczy”. Był szanowany zarówno przez radnych PiS, jak i tych z opozycji.

Radny Ząbczyk: – Jak spojrzeć ludziom w oczy?

 
Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Pogrzeb śp. Romana Ząbczyka odbędą się w środę (07.06) o godz. 14 w kościele parafialnym w Kupnie. Jego miejsce w samorządzie zajmie Lucyna Kwaśnik z Weryni.

1 Komentarz

  1. nie wiem dlaczego takie epopeje pisane na rzecz zmarłego ? ludzi w powiecie Kolbuszowskim rocznie umiera bardzo dużo i nikt nie interesuje się ich życiorysami , zasługami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.