Nie żyje Antoni Kaczmarczyk, znany internista

Nie żyje Antoni Kaczmarczyk, znany internista

Dziś nad ranem zmarł Antoni Kaczmarczyk – lekarz medycyny, znany kolbuszowski internista. Miał 89 lat. Rodzinie składamy kondolencje.

Śp. Antoni Kaczmarczyk urodził się 19 maja 1933 roku w Makowie Podhalańskim. Ukończył Akademię Medyczną w Krakowie i uzyskał tytuł lekarza. Przez dekady był uznanym kolbuszowskim internistą.
Kierował przychodniami zdrowia w Kolbuszowej, Dzikowcu i Lipnicy. W Szpitalu Powiatowym był  zastępcą Ryszarda Dutkowskiego, ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych.

To był czas, kiedy kolbuszowska interna była uznawana za jedną z najlepszych na Podkarpaciu. Jego synem jest radny miejski, Mirosław Kaczmarczyk.

Ostatnio przebywał na emeryturze. Odszedł dziś około godziny 3 nad ranem. Jego pogrzeb odbędzie się w niedzielę (13.11), o godzinie 13.30 w Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych.

Informacja o śmierci lekarza poruszyła wielu…
– Wspaniali i dobrzy ludzie odchodzą. To był mądry, uczynny i oddany swojej pracy lekarz. Z powołania. Dla ludzi, dla wszystkich ludzi, pogodny uśmiechnięty, kulturalny i miły. Wielka strata. Takich lekarzy, niestety, jest coraz mniej… Spoczywaj w pokoju – napisała Elżbieta Wilk, wieloletnia pielęgniarka w szpitalu.

Nie żyje Antoni Kaczmarczyk, znany internista
Nie żyje Antoni Kaczmarczyk, znany internista

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.