Najbardziej wpływowi w powiecie w 2020 roku

Najbardziej wpływowi w powiecie w 2020 roku

W powiecie kolbuszowskim od dekad rządzą jedni i ci sami ludzie. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym i w tym dalszym czasie miało to się zmienić. Siłą rzeczy nasza subiektywna lista najbardziej wpływowych osób w 2020 roku w zasadzie nie różni się od rankingów z lat poprzednich.

1. Zbigniew Chmielowiec
 • Od ponad 15 lat nieprzerwanie poseł na Sejm. Polityk Prawa i Sprawiedliwości. A jak wiadomo chodzi o partię, która w kraju i szczególnie na Podkarpaciu rozdaje karty, czyli pieniądze i miejsca pracy. Jego pozycja w powiecie kolbuszowskim jest niepodważalna. Mamy wrażenie, że w ostatnim czasie nawet ja wzmocnił Nie przeszkodziły mu nawet ubiegłoroczne protesty rolników i akcja aborcjonistek pod jego biurem poselskim.

2. Józef Kardyś

 • Starosta kolbuszowski, niekwestionowany lider PiS w powiecie. W starostwie jego władza jest absolutna, Zarząd i Rada Powiatu w miażdżącej większości są zdominowane przez jego ludzi. Ma również mniejszy lub większy wpływ na samorządy gminne w powiecie. Może poza Raniżowem, z którego wójtem od pewnego czasu toczy wojny.
3. Jan Zuba

 • Burmistrz Kolbuszowej.

4. Bogdan Romaniuk

 • Były starosta kolbuszowski, obecnie radny wojewódzki i dyrektor Muzeum im. ks. Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Zaangażowany w wiele ogólnopolskich projektów.

5. ks. Lucjan Szumierz

 • Proboszcz Kolegiaty Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, dziekan Dekanatu Kolbuszowskiego. Kapłan, bez którego żadna większa uroczystość w miasteczku się nie odbędzie.

6. Ewa Draus

 • Wicemarszałek województwa.

7. Elżbieta Wróbel

 • Wójt gminy Niwiska, a zarazem przewodnicząca konwentu wójtów, burmistrza i starosty powiatu kolbuszowskiego. Kobieta z charyzmą.

8. Zbigniew Strzelczyk

 • Od ponad 28 lat dyrektor Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Człowiek, o którym napisano, że jest niezatapialny. Mimo podjętych w ubiegłym roku decyzji (np. pediatria) i wypowiedzianych słów, które społeczeństwo odebrało jednoznacznie negatywne, utrzymał swoje stanowisko.
9. Stanisław Babula

 • Komendant powiatowy policji w Kolbuszowej.

10. ks. Jan Pępek

 • Proboszcz parafii Św. Brata Alberta. Może już nie tak w wpływowy w mieście i gminie jak kiedyś, ale nadal mający coś do powiedzenia.

5 Komentarzy

 1. Skoro kobiety domagające się prawa do decydowania są aborcjonistkami, to jak nazwać członków partii, którzy urzędowo zwalczają innowierców czy osoby o innych preferencjach seksualnych – inkwizytorami? tworzą i przegłosowują przepisy mające chronić pedofili-hurtowników w sutannach – wrogami dzieci? Podrzegają do zła, jak np. jedynego morderstwa prezydenta w III RP, morderstwo prezydenta Adamowicza – siewcami zła? kradną podatki uczciwie pracujących by przekazywać je Rydzykowi albo tylko powiatom i gmonom zarządzanym tylko przez członków swojej partii – złodziejami?

 2. trafnie zescie okreslili naszego posla ze jest tam gdzie rozdaje sie pieniadze i stanowiska 🙂 wiadome ze jak ten czy inny „wplywowy” zalatwi jakies stanowisko to mozna na niczym sie nie znac byc bezczelnym i stanowiska sie nie straci nawet jakby bylo w szkolnictwie ) a ja bym tak chcial zeby osoba wplywowa to byla osoba ktora sama z siebie cos w zyciu osiagnela i cos dala od siebie a nie tylko chelpila sie zajmowanym stanowiskiem przewaznie za publiczne pieniadze gdzie wedlug zasady „czy sie robi czy sie lezy” ……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.