Monika Ślęzak, kandydatka do Rady Miejskiej: – Kolbuszowa to nasz dom, i tak o niej zawsze myślę [MATERIAŁ WYBORCZY]

Monika Ślęzak, kandydatka do Rady Miejskiej: - Kolbuszowa to nasz dom, i tak o niej zawsze myślę

Kolbuszowianie, czy wybieracie się na wybory samorządowe, 7 kwietnia? Mam szczerą nadzieję, że jednak tak.

Cieszy ogromnie fakt, że coraz więcej osób interesuje się i leży im na sercu dobro naszego kraju, naszego powiatu i gminy.

Kolbuszowa to nasz dom

To budujące. Przekonanie, że osobiste wybory i postawienie przysłowiowego krzyżyka przy nazwisku „naszego” kandydata realnie daje szansę na kreowanie wizji Kolbuszowej.

Wielu  z nas patrzy na Kolbuszową jako na swoje miejsce na ziemi, w którym żyją, do którego wracają lub dopiero go odkryli.

To bardzo przyjemne miejsce. Dużo tu spokoju, znajomych ulic, znajomych twarzy. Wszyscy się tutaj znamy i tworzymy w moim przekonaniu zgraną społeczność.

Chcemy się tutaj czuć dobrze i bezpiecznie. Gdy komuś dzieje się krzywda, niesiemy pomoc. Angażujemy się chętnie i cieszymy się z sukcesów.

Żyjemy w gminie, która ma wiele możliwości. Promowanie naszej tradycji, lokalnych firm leży w kręgu naszych interesów. Bliskość Rzeszowa, Mielca może nam w tym tylko pomóc, nie jak wielu sądzi zaszkodzić. Nie chcemy być sypialnią tych miast a miejscem, które wspólnie będziemy rozwijać dla nas i naszych pokoleń. Kolbuszowa to nasz dom i tak o niej zawsze myślę.

Prezes, księgowa i przedsiębiorca

Dziś kończę 44 lata, które od dzieciństwa spędziłam w Kolbuszowej. Tutaj dorastałam, tutaj stworzyłam rodzinę i pracuję. Od 26 lat mieszkam w Nowej Wsi.

Przez ostatnie 3,5 roku mam zaszczyt pełnić funkcję Prezesa Zarządu STW w Kolbuszowej – firmy z niemal półwieczną tradycją na lokalnym rynku. Spółdzielnia jest firmą transportową, trudnimy się też sprzedażą paliwa, nawozów oraz materiałów opałowych. 

Wcześniej przez dziewięć lat pracowałam na stanowisku głównej księgowej.       

Jako, że księgową zostaje się na całe życie, od 2019 r prowadzę biuro rachunkowe „DOKUMENTNIE” Usługi Finansowo – Księgowe Monika Ślęzak. To dodatkowo poszerzyło moje horyzonty w zakresie obsługi przedsiębiorstw, zrozumienia ich potrzeb i wyzwań.

Codzienna współpraca z różnymi firmami i kontrahentami nauczyła mnie empatii i zrozumienia trudności oraz ryzyka, jakie muszą podejmować przedsiębiorcy. Sama się z nimi mierzę.

PKPS Kolbuszowa

Przez kilka lat pracowałam, ale też mocno emocjonalnie związana byłam z działalnością Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Kolbuszowej. Instytucja ta prowadziła Świetlicę Profilaktyczno – Wychowawczą, Bank Żywności oraz klub seniora.

Działalność stowarzyszenia polegała na organizacji różnorodnych działań. Celem było wsparcie osób potrzebujących oraz tworzenie miejsc spotkań i integracji dla różnych grup społecznych.

Moje role zawodowe pozwoliły mi na zdobycie doświadczenia w zarządzaniu, podejmowaniu decyzji strategicznych oraz budowaniu relacji z klientami i partnerami biznesowymi, ale też uwrażliwiły mnie na drugiego człowieka.

Lubię pracować samodzielnie. Nie boję się odpowiedzialności i ciężaru, jaki spoczywa na charakterze takiej pracy. Praktyka nauczyła mnie jednak, że tylko działając razem, wzajemnie przepracowując  pomysły i sposoby na realizację zadań możemy uzyskać najbardziej wymierne korzyści naszego trudu.

A gdy nie pracuję…

Jestem entuzjastką działań społecznych. W zasadzie od dziecka lubiłam się angażować. Byłam Przewodniczącą Szkoły,  działałam w Radzie Młodzieży Kolbuszowej, często zaglądałam do Naszego Kolbuszowskiego Przytuliska.

Dzięki pomocy i wsparciu znajomych udało się również zrealizować kilka projektów społecznych jak np. Pamiątkowe zdjęcie na tle kina Grażyna ale też przede wszystkim wspaniała, spontaniczna akcja „Uśmiech od Mikołaja z nieba”, której głównym celem było spełnienie marzeń dzieci dotkniętych bardzo trudną sytuacją życiową.

Dzięki zaangażowaniu kolbuszowian do przeszło 100 dzieci z terenu gminy Kolbuszowa w okresie Świąt Bożego Narodzenia zawitał Mikołaj.  

Moje zaangażowanie w działania społeczne to nie obowiązek , ale źródło mojej ogromnej satysfakcji i radości z pomagania innym.

Ekonomia i finanse

Wierzę w siłę społeczności oraz potrzebę wzajemnej pomocy. To daje mi potężną dawkę energii do działania i wiarę w nas, ludzi.

Jestem ekonomistką z zawodu. W kręgu moich zainteresowań leżą tematy związane z ekonomią i finansami przedsiębiorstw. Fascynuje mnie świat liczb, analiza finansowa, budżetowanie, audyt. Chcę lepiej rozumieć globalne procesy gospodarcze i ich wpływ na przedsiębiorstwa.

Lubię muzykę, w różnych jej formach dlatego też staram się wspierać lokalnych artystów poprzez promowanie ich twórczości.

Wraz z moim 7-letnim synem interesujemy się terrarystyką. Lubimy obserwować fascynujący świat pająków i patyczaków. Po bliższym poznaniu te stworzenia okazują się nie tylko pasjonujące, ale także niezwykle interesujące i urocze.

Wierzę w dialog

Jestem dumna, że moje działania i pomysły jednoczą ludzi wokół mnie.

Wspólne działanie jest miarą sukcesu na stworzenie pozytywnej przyszłości dla naszej społeczności, opartej na poszanowaniu dla wszystkich.

Te wartości znalazłam w Komitecie Wyborczym Wyborców Gmina Kolbuszowa Nasz Dom.

Myślę, że czas wykorzystać potencjał, kompetencje i profesjonalizm kandydatów na radnych w pracy dla mieszkańców naszej gminy.

Dlatego też startuję w wyborach samorządowych. Jestem przekonana, że moje doświadczenie zawodowe, zdobyta wiedza oraz podejmowane przeze mnie działania pozwalają mi rozumieć potrzeby lokalnej społeczności oraz umożliwią podejmowanie trafnych decyzji w kwestiach dotyczących rozwoju gminy.

Wierzę w dialog i wspólne działanie i mam nadzieję, że 7 kwietnia zagłosujecie Państwo w Okręgu nr 2, na numer 3 listy KWW Gmina Kolbuszowa Nasz Dom.

Monika Ślęzak

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Gmina Kolbuszowa Nasz Dom”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.