Mocna wystawa w muzeum kardynała. „Ofiarom wojny pomagajmy na miejscu”
Przed siedzibą muzeum im. ks. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej można oglądać wystawę pt. „Dar dla Aleppo to konkretna pomoc”. Ekspozycja pochodzi od ks. prof. Waldemara Cisło, specjalisty z zakresu teologii fundamentalnej i autora głośnej książki pt. „Imigranci u bram”, w której zwraca uwagę na zagrożenia dla cywilizacji chrześcijańskiej związane z islamem.
Wystawa przedstawia zdjęcia zburzonego przez bomby Aleppo i rysunki dzieci, które są świadkami wojny i związanych z nią okrucieństw. – To nie są prace, a mówi to plastyk, które powstały po oglądnięciu filmu wojennego – mówi Katarzyna Cesarz, kustosz muzeum im. kardynała Kozłowieckiego. – Te rysunki wykonały dzieci, które autentycznie tam w Syrii przeżywają tragedię i ból.
– Na naszej wystawie będzie można dowiedzieć się w jaki sposób można pomóc tym dzieciom, a także o misji katolickiej, która to robi – dodaje Katarzyna Cesarz. – Wcześniej te prace gościły  w Szkole Podstawowej w Weryni. Jej uczniowie mieli możliwość przekonania się, że niekoniecznie trzeba przyjmować uchodźców w Polsce, można im pomóc tam w miejscu och zamieszkania.

Przeciwko przyjmowaniu emigrantów jest zdecydowana większość mieszkańców naszego regionu. Jednym z nielicznych zwolenników takiego rozwiązania jest np. Janusz Radwański, były redaktor naczelny Korso Kolbuszowskiego, dziś pracownik Muzeum Kultury Ludowej. Więcej o tym TUTAJ.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.