Mocna wystawa w muzeum kardynała. „Ofiarom wojny pomagajmy na miejscu”
Przed siedzibą muzeum im. ks. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej można oglądać wystawę pt. „Dar dla Aleppo to konkretna pomoc”. Ekspozycja pochodzi od ks. prof. Waldemara Cisło, specjalisty z zakresu teologii fundamentalnej i autora głośnej książki pt. „Imigranci u bram”, w której zwraca uwagę na zagrożenia dla cywilizacji chrześcijańskiej związane z islamem.
Wystawa przedstawia zdjęcia zburzonego przez bomby Aleppo i rysunki dzieci, które są świadkami wojny i związanych z nią okrucieństw. – To nie są prace, a mówi to plastyk, które powstały po oglądnięciu filmu wojennego – mówi Katarzyna Cesarz, kustosz muzeum im. kardynała Kozłowieckiego. – Te rysunki wykonały dzieci, które autentycznie tam w Syrii przeżywają tragedię i ból.
– Na naszej wystawie będzie można dowiedzieć się w jaki sposób można pomóc tym dzieciom, a także o misji katolickiej, która to robi – dodaje Katarzyna Cesarz. – Wcześniej te prace gościły  w Szkole Podstawowej w Weryni. Jej uczniowie mieli możliwość przekonania się, że niekoniecznie trzeba przyjmować uchodźców w Polsce, można im pomóc tam w miejscu och zamieszkania.

Przeciwko przyjmowaniu emigrantów jest zdecydowana większość mieszkańców naszego regionu. Jednym z nielicznych zwolenników takiego rozwiązania jest np. Janusz Radwański, były redaktor naczelny Korso Kolbuszowskiego, dziś pracownik Muzeum Kultury Ludowej. Więcej o tym TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.