Mieszkaniec powiatu oszukany na… cukier

Uwaga na telefony od fałszywych policjantów

Kilka tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który skusił się na cukier w bardzo atrakcyjnej cenie. Ogłoszenie w tej sprawie znalazł w Internecie. Złożył zamówienie na kilka ton tego produktu i wpłacił zaliczkę…

Kilka dni temu mieszkaniec powiatu zjawił się na komendzie policji, by zawiadomić o oszustwie, którego padł ofiarą, podczas zakupu cukru.
Powiadomił on, że informację o sprzedaży produktu znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Skuszony niską ceną towaru nawiązał kontakt ze sprzedawcą i złożył zamówienie na kilka ton. Otrzymał pocztą elektroniczną dokumenty potwierdzające, że cukier zakupił w hurtowni spożywczej. Pieniądze przelał na wskazane w e-mailu konto.

Kiedy towar nie dojechał, a mieszkaniec nie mógł dodzwonić się do sprzedawcy, poszukał w Internecie informacji na temat hurtowni. Zadzwonił na podany na oficjalnej stronie firmy numer telefonu.

Tam dowiedział się, że ktoś podszywa się pod tę firmę i w ten sposób oszukuje innych ludzi. Nie inaczej stało się i z nim. Stracił kilka tysięcy złotych.
Policjanci przypominają, że oferowanie artykułów w bardzo niskich cenach jest jedną z częstych form oszustw internetowych. Dlatego w takich sytuacjach zachowujmy szczególną czujność i ostrożność.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.