Michał Karkut: – Zapłaćmy za pobyt uchodźców

Michał Karkut: - Zapłaćmy za pobyt uchodźców

Codziennie rośnie liczba uchodźców z Ukrainy w Kolbuszowej. Część z nich umieszczono w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, przy stadionie. Realną pomocą dla nich będzie zapłata za ich pobyt.

Na Ukrainę trafiły już dary, które przekazali mieszkańcy Kolbuszowej podczas niedzielnej (27.02) zbiórki na Rynku, gdzie miał miejsce także wiec poparcia dla naszego wschodniego sąsiada.
Zjawiły się tłumy mieszkańców. Dzień później grupa kolbuszowian dostarczyła je do Krościenka. Tam przeładowano je na busy, które wcześniej zostały podstawione przez ludzi ze Starego Sambora.

– Z perspektywy tego co widziałem i słyszałem wczoraj w Krościenku, mam do wszystkich ludzi dobrej woli wielką prośbę. Nie zbierajmy już ciuchów i wszystkiego co popadnie. Przygotujmy miejsca noclegowe. Kto może oddać pokój, mieszkanie, stary dom; to niech to przygotuje. Wygląda na to, że to nieuniknione.

Zbierajmy również gotówkę. Jest ona potrzebna na pokrycie kosztów wyżywienia i utrzymania gości z Ukrainy. Ich będzie przybywać. Można też podejść do budynku Fundacji i zapłacić za pobyt uchodźców. To bardzo potrzebne. Nie marnujmy więc pieniędzy na bzdury, bo ta pomoc będzie potrzebna miesiącami – mówi Michał Karkut, jeden z organizatorów akcji.
Można również wpłacić pieniądze na ten cel:

 • Fundacja Na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, nr konta 72 1240 2627 1111 0011 0334 5744 z dopiskiem DAROWIZNA.
 • Caritas Kolbuszowa, nr konta 17 9180 0008 2001 0000 1502 0001 z dopiskiem DAROWIZNA.

4 Komentarze

 1. A skąd ludzie mają mieć kase na utrzymanie ukraińcow panie Karkut? To mamy sobie odjąć od pyska a im dać? Chore.

 2. Panie ładny, a posypał już pan dzisiaj głowę popiołem?
  Za te wszystkie pogardliwe wpisy przeciwko pisiorom?
  Dzisiaj robi pan z siebie wolontariusza roku, ale czy aby nie za łatwo panu przychodzi zmiana twarzy?
  A jeśli chodzi o pieniążki gminne i pomoc za pobyt uchodźców z funduszy gminy, to niech pan przypomni jak pan głosował w sprawie budowy nikomu nie potrzebnego (oprócz właścicieli stacji paliw i galerii) parkingu piętrowego całkowicie sponsorowanego z pieniążków podatników gminy Kolbuszowa?
  Czy te pieniążki nie przydały by się właśnie w sytuacji kryzysowej jaką mamy teraz?
  Albo co pan robił z niektórymi innymi radnymi na stadionie próbując podwyższać sobie diety.
  Dzisiaj pan poucza mieszkańców co jest humanitarne….
  A może tak przymusowy podateczek ???

  • Podejrzewam, że radny ze swojej diety…
   Na razie zawiózł ciuchy na granicę, które teraz poniewierają się na ziemi po trenie przygranicznym , ale z pewnością to nie jest jego ostatnie słowo!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.