Magistrat (jeszcze?) otwarty

Urząd Miejski, jako jedna z nielicznych publicznych jednostek w powiecie, póki co, działa normalnie. Przy drzwiach wejściowych są dozowniki z płynem dezynfekującym. Podobno strażnik miejski siedzi cały dzień w tym miejscu i pilnuje, by ludzie dokładnie myli ręce.
Jednak w celu ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa i wywoływanej przez niego choroby, burmistrz zwraca się z prośbą do mieszkańców o odroczenie, w miarę możliwości, załatwiania spraw osobiście w magistracie i podległych mu jednostkach. W każdej sprawie można kontaktować się telefonicznie pod nr (17) 22 71 333, oraz mailowo: um@ekolbuszowa.pl.

Na terenie gminy  zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i żłobku. Zamknięte zostały również jednostki kulturalno-sportowe, to jest: Kryta Pływalnia „Fregata”, Miejski Dom Kultury i jego file oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej i jej wszystkie filie. Odwołano też wszystkie imprezy, w tym koncerty i mecze piłkarskie. Od poniedziałku (16.03) nieczynny będzie też Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Kolbuszowej.
Liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 6 osób. Po środowym przypadku z Leżajska, w czwartek Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że są dwa nowe przypadki w naszym regionie. Dziś (13.03) doszły kolejne trzy. W Polsce liczba zakażonych wzrosła do 64 przypadków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.