Domagają się usunięcia patronatów Jana Pawła II. Co na to Kolbuszowa?

Kolejny oddział do likwidacji? Czy to koniec interny?

Politycy Lewicy domagają się usunięcia z przestrzeni publicznej patronatów Jana Pawła II. Jest to efekt sugestii TVN24, jakoby papież przymykał oczy na pedofilię w Kościele. W Kolbuszowej imię papieża Polaka nosi jedna ulic a także Szpital Powiatowy.
Reportaż TVN24 „Franciszkańska 3” wywołał prawdziwą burzę. Jan Paweł II jest w nim oskarżany o to, że zarówno jako Ojciec Święty, jak i jeszcze jako metropolita krakowski miał rzekomo tuszować sprawy molestowania nieletnich w Kościele Katolickim.

– Rolą niezależnych i rzetelnych mediów jest pokazywać fakty, nawet jeśli są one bolesne i trudne do przyjęcia – przekazuje TVN24.

Lewica domaga się usunięcia patronatów Jana Pawła II. Co na to Kolbuszowa?
W ślad za tym posłanki Lewicy podjęły działania w celu „oczyszczenia przestrzeni publicznej” z pamiątek po polskim papieżu. Działaczki zapowiedziały, że będą prosić lokalne samorządy o zmianę nazw miejsc użyteczności publicznej, szkół i przedszkoli.

– Pomyślcie, jak czuje się dziecko, które zostało skrzywdzone przez księdza i chodzi np. do szkoły albo do przedszkola, które jest imieniem Jana Pawła II” – mówiła Joanna Scheuring-Wielgus.

– Nie dajmy sobie wmówić, że to, że papież wsparł opozycję demokratyczną, oznacza, że nie możemy mówić o złych rzeczach, które także robił – pouczała Agata Diduszko-Zyglewska.
Z kolei projekt uchwały „w obronie dobrego imienia papieża przygotował klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Głosowało za tym 271 posłów.

Czytelnicy: - Wycinają katalizatory z samochodów
Ulica Jana Pawła II w Kolbuszowej.

1 Komentarz

  1. i to jest efekt tego ,że przestrzeni publicznej nie oczyszczono z byłych aktywistów komunistycznych , służb SB , UB , ORMO i innych i teraz ich potomkowie kultywują tradycje walki z Kościołem, a do tego zbierają profity zajmując stanowiska w samorządach, będąc posłami , senatorami .Przemalowane lisy uwłaszczyły się na majątkach naszych ojców i do dziś próbują szerzyć swoja antykatolicką ideologie !!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.