Kolbuszowska odpowiedź na Halloween – Bal Wszystkich Świętych [ZDJĘCIA]
Przed nami 1 listopada. Jest to dzień, kiedy odwiedzamy groby najbliższych. To również czas imprez, m.in. w klubach muzycznych, których motywem przewodnim jest anglosaskie Halloween (jego głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia). Wielu zapomina, że w naszej kulturze 1 listopada jest przede wszystkim Dniem Wszystkich Świętych.
Świadczy o tym inicjatywa Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, które zorganizowało Bal Wszystkich Świętych. Impreza odbyła się po raz pierwszy, ale ma być organizowana co roku. To zabawa, ale z przesłaniem – każdy z nas może być dobry, każdy z nas może być święty.
Dzieci do przedszkola przyszły ubrane w strojach wybranych świętych z krótką informacją o swoim patronie. Maluchy śpiewały, brały udział w konkursach sprawnościowych i tanecznych. Uroczystość przygotowała dyrektor przedszkola, Aneta Konefał, wraz z ks. Sławomirem Lubasem.

To nie jedyna kolbuszowska inicjatywa, która ma ca na celu walkę z Halloween. Bal Wszystkich Świętych cyklicznie odbywa się również w Przedszkolu Niepublicznym pw. Św. Józefa. Gratulujemy!3 Komentarze

  1. Halloween jest zabawa w dniu 30 października.wiec co ma do tego 1 listopad to nie za bardzo kojarzę.to tak jak ostatki i post.dwa różne dni.wiec już nie przesadzaj cię z ta świętością

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.