KOLBUSZOWA. Magistrat potwierdza: – Jest zakażenie koronawirusem

Znoszą obowiązek noszenia maseczek
Magistrat potwierdził dziś (11.09) wczorajszą publikację portalu Kolbuszowa Lokalnie o potwierdzonym koronawirusie u jednej z urzędniczek. Z naszych informacji wynika, że Covid-19 stwierdzono u jednej z księgowych. Z przekazu urzędu dowiadujemy się między innymi, że „zarażony pracownik nie miał bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami”.

Treść komunikatu

„U jednego z pracowników Urzędu Miejskiego stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Pracownik nie miał bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami. Decyzją Sanepidu na kwarantannę skierowano jednego pracownika urzędu mającego bezpośredni kontakt z zakażonym.

Wszystkie pomieszczenia naszego urzędu zostały dokładnie zdezynfekowane zgodnie z wymaganymi procedurami, poza tym cały budynek systematycznie poddawany jest ozonowaniu. Urząd realizuje wszystkie zadania na dotychczasowych zasadach i jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kolbuszowej, wypełniając wszystkie zalecenia tej instytucji”.
Dziś Sanepid powiadomił o kolejnym zakażeniu w powiecie kolbuszowskim. To kobieta. Wszystko więc wskazuje na to, że chodzi o pracownicę magistratu. Do tej pory Covid-19 dotknął tu 32 osoby. 23 z nich wyzdrowiało, a 2 zmarły. Obecnie kwarantanną objętych jest 86 mieszkańców naszych okolic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.