Jedynka przechodzi na nauczanie hybrydowe

Jedynka przechodzi na nauczanie hybrydowe

Od poniedziałku (25.10) Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolbuszowej przechodzi na nauczanie hybrydowe. Powód? Prawdopodobnie koronawirus.
Z wczorajszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że na terenie kraju odnotowano 5 706 nowych przypadków koronawirusa. W województwie podkarpackim było na COVID-19 zachorowało 264 osób, w tym w powiecie kolbuszowskim – 5.

Wiele wskazuje, że wśród zakażonych są też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.

Dyrektor Jedynki, Dorota Rabczak przesłała komunikat do rodziców, w którym informuje, że „ze względu na zaistniała sytuację związaną z koronawirusem od poniedziałku (25.10) uczniowie przechodzą do nauczanie hybrydowe”.
– Klasy I-III oraz oddział przedszkolny uczą się w szkole. Klasy IV-VIII przechodzą na nauczanie zdalnie w domu. Świetlica szkolna dla kl. I-III będzie działała normalnie. Obowiązują wszystkie zasady nauczania zdalnego z ubiegłego roku szkolnego. W razie wątpliwości proszę o kontakt z wychowawcą klasy – przekazuje dyrektor.

Aktualizacja

Niedziela (24.10), godzina 17.

Z naszych ustaleń wynika, że to nie uczniowie, a jeden z nauczycieli Jedynki zaraził się koronawirusem. Dziś dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 napisała do rodziców kolejny komunikat o następującej treści:
„Po dzisiejszych konsultacjach z Sanepidem i weryfikacji nałożonych kwarantanną do szkoły wracają fizycznie uczniowie klas V b i c oraz VI a i b. Zmieni się także podział lekcji (…)”.

2 Komentarze

    • A robił ktoś testy uczniom? To, że szczepiony, to znaczy tylko, że nie zajmie miejsca w szpitalu jakiemuś nieszczepionemu rodzicowi. Może będzie o jedną półsierotę czy sierotę w szkole mniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.