Firmy branży gastronomicznej zwolnione z opłat

Zamów jedzenie na wynos lub z dowozem

Pandemia koronawirusa od ponad roku mocno uderza w przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Aby choć trochę im ulżyć, Rada Miejska w Kolbuszowej zwolniła ich z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Chodzi o drugą i trzecią ratę opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.
Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, którzy uiścili jednorazową opłatę z tego tytułu, otrzymają zwrot w wysokości 75 procent wpłaconej kwoty.

Zwrot opłaty odbywa się na wniosek przedsiębiorcy składany burmistrzowi gminy Kolbuszowa w formie pisemnej do 31 sierpnia 2021 roku.

Uchwałę podjęto na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

– Radni wielokrotnie wskazywali, że gmina powinna w jakiś sposób wesprzeć przedsiębiorców, którzy prowadzą małą gastronomię. Stąd ta uchwała, która wychodzi naprzeciw tych apelom i jest formą pomocy dla firm z terenu naszej gminy. Konsekwencją tej uchwały będzie uszczerbek w budżecie gminy na około 35 tysięcy złotych – poinformował Jacek Mroczek, skarbnik gminy.
– Ja rozumiem, że 35 tysięcy złotych to jest trochę pieniędzy. Musimy jednak też zwrócić uwagę na to, że są to opłaty od podmiotów, które są ustawowo zamknięte. Nie mogą więc sprzedawać, a muszą ponosić opłaty za koncesję. Musimy to zrozumieć – zaznaczył Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

1 Komentarz

  1. a teraz powinna zostać zwolniona Rada Miejska , jeden wielki skandal!!!!!!!!Jak w 2019 roku po powodzi mieszkańcy występowali do Burmistrza o zwolnienie z opłacania podatków na w skutek zniszczenia upraw , budynków i ich wyposażenia to nie można było !!!!a teraz można zwolnic handlarzy z opłat za pozwolenie na handel alkoholem ?????Nie wyciągnięto żadnych wniosków po kontroli CBA z tego zakresu i dalej to samo się robi !!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.