Dziesiątka najbardziej wpływowych w powiecie

Dziesiątka najbardziej wpływowych w powiecie

Jak co roku publikujemy naszą „10” najbardziej wpływowych osób w powiecie kolbuszowskim. Podkreślamy przy tym, że to subiektywny ranking. Można się z nim nie zgadzać.

1. Zbigniew Chmielowiec

Poseł na Sejm z ramienia rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. Od lat uznawany za lidera wśród najbardziej wpływowych osób w powiecie. W ostatnim roku jakby umocnił swoją pozycję.
Stało się tak w związku z rosnącą rolą rządu na szczeblu lokalnym. Symbolem tego są miliony złotych z tarcz antykryzysowej i antycovidowej, Polskiego Ładu i innych rządowych programów.

Poseł „rozdawał” te pieniądze samorządom w postaci plansz z sześciozerowymi kwotami. Zdaniem niektórych (np. wójta gminy Raniżów) robił to uznaniowo, co też świadczy o jego możliwościach. Chmielowiec nadal ma wpływy w starostwie i  gminach powiatu poza Raniżowem.

Poseł: - Gdybym mógł, sam bym się zaszczepił

2. Józef Kardyś

Starosta kolbuszowski. Choć prawdopodobnie właściciel największego elektoratu negatywnego w powiecie, to nieprzerwanie od lat jest u władzy. Nie przeszkadzają mu w tym, ani afery (Zambia, odprawa emerytalna), ani kontrowersyjne decyzje (likwidacja kilku szpitalnych oddziałów).
Nie stracił stołka, co więcej – dostał solidną podwyżkę. Decyzją Rady Powiatu, która nic nie zrobi bez jego zgody, zarabia teraz 19 500 zł brutto plus emerytura. Na jego pozycję wpływ mają bliskie relacje z posłem Chmielowcem oraz układy w strukturach władzy PiS, które rządzi w kraju i w regionie.

Starosta Józef Kardyś, Kolbuszowa Lokalnie

3. Jan Zuba

Burmistrz Kolbuszowej, gospodarz największej i najbogatszej gminy w powiecie.

Jaka obwodnica miasta? Burmistrz stawia warunki
4. Ewa Draus

Wicemarszałek województwa.

Dziesiątka najbardziej wpływowych w powiecie

5. ks. Lucjan Szumierz

Proboszcz parafii Wszystkich Świętych, dziekan kolbuszowski z silną pozycją w powiecie.

Dziesiątka najbardziej wpływowych w powiecie

6. Zbigniew Strzelczyk

Od 30 lat dyrektor Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, największego zakładu pracy w  regionie. Człowiek, o którym napisano „niezatapialny”.

7. ks. Jan Pępek

Proboszcz parafii Św. Brata Alberta. Wciąż ma sporo do powiedzenia, szczególnie w magistracie.

8. Bogdan Romaniuk

Radny wojewódzki i dyrektor Muzeum im. ks. Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

9. Józef Rybicki

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Kolbuszowej.
10. Mirosław Kaczmarczyk

Debiutant w naszym rankingu. Wieloletni dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kolbuszowej. Obecnie radny miejski – ale nie taki, który nic nie może. Dzięki swym wpływom w zasadzie w pojedynkę „uwalił” podwyżki diet radnych. Zdaniem niektórych to kandydat na przyszłego burmistrza.

4 Komentarze

 1. hahaha , wpływowi!!!!!!!? , już niedługo będzie odpływ Nilu to odpłyną !!!!!!!Oni mają takie wpływy jak ja na jutrzejsza prognozę pogody!!!!!!!!!

 2. Moze w Kolbuszowej ale na pewno nie w powiecie
  Cóż jacys kolbuszowcy czarnosukienkowcy mają do powiedzenia w powiecie
  Może w budynku powiatu tak ale już dalej nie

  • Akurat na ateistę czy modlącego się na pokaz „czarni” działają jak czerwony kolor na byka p-).

   Ranking jest tak samo subiektywny jak sensowne komentarze…

 3. Na co oni maja wpływy ?????????znaleźć się na takiej liście to dyshonor i wstyd !!!!!jakie wpływy ma ksiądz i na co ???????misja księdza to szerzenie wiary , głoszenie nauki Chrystusa , a nie bieganie z kropidłem za ludźmi , którzy nie maja nic wspólnego z moralnością, uczciwością a tylko wykorzystują Kościół instrumentalnie dla osiągnięcia własnych korzyści .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.