Październik
- Rada Miejska podjęła decyzję o podwyżce diet dla sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli. Najbardziej skorzystają na tym ci, który są radnymi i jednocześnie gospodarzami wsi oraz miejskich osiedli. Wcześniej przysługiwała im tylko dieta rajcy, czyli 838,5 zł miesięcznie. Teraz mają o 500 zł więcej. Podwyżki dostali też szefowie osiedli i sołtysi, którzy nie są radnymi.
- Rynek, obiekty sportowe, Ogródek Jordanowski, pływalnia kryta, dworzec PKP i PKS oraz Plac Regionalistów – to miejsca Kolbuszowej, w których przez co najmniej trzy lata działać będą bezprzewodowe punkty dostępu do Internetu. To efekt unijnego grantu.
- Wybraliśmy posłów. Wśród kandydatów było 9 mieszkańców powiatu. Najwyższy wynik osiągnął Zbigniew Chmielowiec, na którego głosowało 20 634 osób. Wynik ten dał mu mandat w Sejmie. Drugi wynik zanotował Tomasz Buczek z Konfederacji. Zdobył on zaufanie 3 639 osób. „Brązowy medal” przypadł Annie Trawińskiej (PiS) z Krzątki, w gminie Majdan Królewski.
- Rozdzielenie starej kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i burzową miało być dla mieszkańców ulic Nadziei, Juliana Macieja Goslara, i Edwarda Dembowskiego, błogosławieństwem. Stało się dokładnie odwrotnie. Efekt jest taki, że po każdej większej ulewie posesje są podtapiane.
- Oddano do użytku tzw. północną obwodnicę Kolbuszowej i Weryni.
- W Kolbuszowej odbyła się ostatnia konferencja Kolbuszowa 2.0 poświęcona marketingowi internetowemu. Organizatorem eventu jest Paweł Kosmala, znany też jako „ojciec dyrektor”.
Listopad
- Magistrat pozyskał unijną dotację na odnawialne źródła energii. Przedsięwzięcie obejmuje zakup i montaż w domach mieszkańców 179 nowoczesnych kotłów centralnego ogrzewania, w tym: 129 gazowych i 50 na biomasę. Powstanie też 482 instalacji fotowoltaicznych, 17 kotłów centralnego ogrzewania opalanych biomasą oraz 116 pomp ciepła (38 gruntowych i 83 powietrznych).
- Sensacyjne znalezisko w Niwiskach! Pasjonaci historii odkopali szczątki Vergeltungswaffe-2 (V-2), która była pierwszą rakietą, jaka dotarła na wysokość 100 km czyli w przestrzeń kosmiczną.
- Na płycie kolbuszowskiego Rynku ruszyła strefa płatnego parkowania. Opłaty uiszczane są w trzech parkomatach: dwóch we wschodniej części Rynku, jednym zaś w zachodniej.
- W Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu Kolegiaty Kolbuszowskiej odbyła się coroczna kwesta. Mieszkańcy przekazali na renowację zabytkowych nagrobków 14 242 złote i 71 grosze.
Grudzień
- Radni powiatowi podwyższyli sobie diety. Decyzja w tej sprawie była jednomyślna.
- Nowo powstałe rondo w ciągu drogi krajowej nr 9 w Kolbuszowej Górnej będzie nosiło imię Władysława Pogody (1920-2018), znanego w całym kraju muzykanta ludowego z Huciny.
- Dr Ewa Kopeć, prezes Towarzystwa Przyjaciół Huty Komorowskiej została Wolontariuszem Roku Powiatu Kolbuszowskiego.
- W Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbyła się pierwsza edycja festiwalu „Rockowa Kolbuszowa”. Zagrały: Iron Head, Rise Above The Nile i RoseMerry.
- Tłumy mieszkańców zjawiło się na kolbuszowskim Rynku, by wziąć udział w Miejskiej Wigilii: złożyć sobie życzenia, skosztować świątecznych potraw, a przy okazji zrobić zakupy na kiermaszu.
- W budynku przy ulicy Tarnobrzeskiej, w którym przez lata funkcjonował market TESCO, otwarty został trzeci w Kolbuszowej sklep sieci Biedronka.
- W Kolbuszowej Górnej oddano do użytku nową drogę, która łączy krajową „dziewiątkę” z traktem wojewódzkim nr 987 na Sędziszów Małopolski. Wstęgę przecinało aż 14 osób.
Czytaj również
Działo się w 2019 roku – część III