Czy spółka komunalna znowu będzie odbierać odpady wielkogabarytowe?

Bodaj najwięcej kontrowersji w związku z nowym systemem gospodarki odpadami komunalnymi w gminie Kolbuszowa wzbudza nie uwzględnia odbioru „wielkogabarytów”.

Chodzi o śmieci, które ze względu na rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych kontenerach na śmieci, czyli między innymi: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, kołdry, rowery, zabawki dużych rozmiarów. Odpady te można we własnym zakresie zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulic Piłsudskiego 111A w Kolbuszowej.

Nie wszyscy mieszkańcy mają jednak taką możliwość. Stąd pomysł, aby „wielkogabaryty” za drobną odpłatą odbierali z posesji pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Podjęliśmy decyzję, że będziemy oferować usługę odbioru śmieci za 23 zł dla jednej osoby, czyli znacznie drożej niż w latach ubiegłych. Zdecydowaliśmy też, że to będzie gorsza usługa ze względu na to, że nie będziemy odbierać kilku frakcji, w tym między innymi wielkogabarytów, co wzbudziło wiele kontrowersji wśród mieszkańców – mówił Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

W związku z tym, jego zdaniem, spółka komunalna powinna zbiorczo odbierać „wielkogabaryty” od mieszkańców za jakąś niewielką odpłatą, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się na telefon.

1 Komentarz

  1. Panie Wójcicki , potrafiliście umorzyć restauratorom opłaty z tytułu wydanych pozwoleń na sprzedaż alkoholu co rodzi skutki finansowe takie ,ze do kasy gminnej nie wpłynie ponad 35 tys. złotych , a teraz potraficie bezczelnie proponować ,żeby jakaś babcia z marną emeryturą płaciła za odbiór wielkogabarytów. Skandal !!! Obowiązkiem gminy jest zorganizowanie odbioru odpadów w miejscu ich wytworzenia !!!!!!!! bo inaczej znajda się na dzikich wysypiskach , co często widzimy. Panie Wójcicki najczęściej zajmujecie się sprawami na których zupełnie się nie znacie i jednocześnie nie podejmujecie działań , które są ważne dla zżycia lokalnej społeczności !!!!!!!Za co bierzecie diety ??????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.