Czy dopuszczalna prędkość zostanie zwiększona? Burmistrz jest na NIE
Jest wniosek Rady Miejskiej o zwiększenie dopuszczalnej prędkości z 50 na 70 km/h na drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej Górne. Przeczytacie o tym TUTAJ. Utrzymania status quo chcą natomiast okoliczni mieszkańcy. Wiele zależeć teraz będzie od burmistrza Jana Zuby. A ten nie ma tu wątpliwości.

– Kwestia bezpieczeństwa i życia ludzkiego nie może być przedmiotem jakichkolwiek targów – podkreślił. – To co jest dzisiaj na tym odcinku drogi, jest naprawdę bezpiecznym rozwiązaniem (odcinkowy pomiar prędkości – od red.).  Ludzie nie giną. Nie jest wcale takie oczywiste, że jak podniesiemy prędkość, to wszyscy będą szczęśliwi. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi. Nie tylko komfort jazdy kierowcy się tu liczy – oświadczył Jan Zuba.
– Kto weźmie na swoje sumienie podwyższenie prędkości, kiedy potem dojdzie tam do skutków śmiertelnych? – pytał burmistrz. – Kolbuszowa Górna ma odcinkowy pomiar prędkości, jako jeden z dwóch na terenie Podkarpacia. Jest to system, który jest realizowany w Unii Europejskiej. W związku z tym ani zarządca tej drogi, ani policja nie może tu podejmować działań.

Zmiany na krajowej „dziewiątce” w Kolbuszowej Górnej są jednak możliwe, i to w tym roku, kiedy to powstanie droga łącząca „dziewiątkę” z traktem wojewódzkim w stronę Sędziszowa Młp.
– Pojawi się tam nowe rondo i łącznik – potwierdził Jan Zuba. – W związku z tym trzykilometrowy pomiar prędkości straci tam rację bytu. Po drodze będzie jeszcze skrzyżowanie, gdzie będą wjeżdżać pojazdy z niekontrolowaną prędkością. Dopiero przy opuszczaniu tego odcinka będzie hamowanie do 50 km/h. Na pewno coś trzeba będzie zmienić. Zobaczymy jakie rozwiązania przyniesie czas.
Loading poll ...
Coming Soon
Gdzie mieszkasz?
Gdzie mieszkasz?

5 Komentarzy

  1. Dlaczego odcinkowy pomiar konćzy się w Kolbuszowej? Przecież w mieście jest dużo większy ruch niż na Górnej! Ta cała checa z tymi radarami jest tylko po by firma sprzedająca urządzenia do pomiaru prędkości zarobiła swoje. Cała reszta o bezpieczeństwie to ściema. Ktoś zarobił niezłą kasę na tej szopce a setki ludzi dziennie tracą swój cenny czas.

  2. FAKT 1: Przez Kolbuszową Górną należy jechać 50 km/h nie dlatego, że stanęły kamery tylko dlatego, że jest to obszar zabudowany.
    FAKT 2: Po godz. 23 można jechać 60 km/h.
    FAKT 3: Gdyby zwiększono prędkość do 70 km/h to czas przejazdu skróciłby się o 1 min. 12 sek. [sic!]. Time is money, ale nie przesadzajmy, przez tą minutę dłużej na drodze nikt milionów nie traci.
    FAKT 4: Jak powstanie rondo i łącznik do drogi wojewódzkiej na Sędziszów Młp. to te pomiary będzie można wyjebać w piździec!

  3. W imię bezpieczeństwa zamknąć drogę wybudować deptak posadzić drzewa postawić ławeczki i będzie pięknie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.