Jest wniosek o zwiększenie prędkości na drodze w Kolbuszowej Górnej [AUDIO]
Jest wniosek Rady Miejskiej do zarządcy drogi krajowej nr 9 w sprawie zwiększenia dopuszczalnej prędkości z 50 do 70 km/h w Kolbuszowej Górnej. Chodzi o obszar, w którym obowiązuje odcinkowy pomiar prędkości. Większość kierowców jest za tymi zmianami, przeciwko nim są natomiast mieszkańcy Kolbuszowej Górnej którzy – jak mówią – dzięki pomiarowi prędkości czują się bezpieczniejsi.

Pomysłodawcą wniosku jest radny Piotr Panek. – Po obu stronach drogi krajowej nr 9 w tej miejscowości powstał chodnik, a więc bezpieczeństwo pieszych zostało zapewnione – argumentował radny.

W podobnym tonie wypowiadał się radny Julian Kłoda. – To nie tylko mieszkańcy Kolbuszowej Górnej mogą decydować o tym. To dotyczy całej gminy – przekonywał. – To nie tylko korki przez to robią, ale również smog, bo samochody jadąc powoli wytwarzają dużo tego dymu, i to wszystko idzie na miasto.
Utrzymania status quo bronił Jan Fryc, radny z Kolbuszowej Górnej: – Ja uważam, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Z tego co się rozeznałem, to w ciągu 20 lat na tej drodze zginęło najprawdopodobniej 50 osób. A dla panów, jak widzę, ważniejsza jest prędkość niż bezpieczeństwo ludzi – irytował się.
Mimo jego protestów, większość radnych zdecydowała o wystosowaniu wniosku do zarządcy drogi krajowej nr 9 o zwiększenie dopuszczalnej prędkości w Kolbuszowej Górnej.

2 Komentarze

  1. Słuszna racja bo to za długi odcinek jechać tak wolno tym bardziej że sa chodniki dla pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.