Cztery tysiące sadzonek drzew i krzewów do wzięcia za darmo w Świerczowie

Cztery tysiące sadzonek drzew i krzewów do wzięcia za darmo w Świerczowie

Ponad cztery tysiące sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów jest do wzięcia całkowicie za darmo. Można je odebrać w poniedziałek i we wtorek (02-03.10), w godzinach 9-15 w siedzibie Nadleśnictwa Kolbuszowa, w Świerczowie 137.

Wszystko to odbywać się będzie w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY. To wielkie narodowe sadzenie drzew i krzewów w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych. Z tej okazji milion sadzonek trafiło do 429. nadleśnictw w kraju.
Akcja #sadziMY

Stoiska z sadzonkami będzie można też spotkać w centrach niektórych miast. Dokładne lokalizacje najlepiej sprawdzić na stronach internetowych nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.

Punkt kulminacyjny akcji będzie miał miejsce we wtorek (03.10) na terenie Nadleśnictwa Suchedniów, koło Radomia. Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

– Lasów nigdy nie jest za dużo. Sumiennie realizujemy założenia krajowego programu zwiększania lesistości naszego kraju do 33 procent w 2050 roku. Dążymy do tego, by Polska była jeszcze bardziej zielona. Dla dobra przyrody, dla komfortu życia Polaków, dla rozwoju naszej gospodarki – powiedział Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych.
Sadzonki drzew i krzewów

Nadleśnictwo Kolbuszowa przygotowało dla mieszkańców łącznie cztery tysiące sadzonek drzew i krzewów. Każdy może zgłosić się w poniedziałek i wtorek do Nadleśnictwa w Świerczowie 137, by odebrać sadzonkę za darmo i zasadzić ją na własnym gruncie.

Drzewka będą wydawane w godzinach 9-15 do wyczerpania zapasów. Po odbiór warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.
Zasady dobrego sadzenia

Cztery tysiące sadzonek drzew i krzewów do wzięcia za darmo w Świerczowie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.