Cztery osoby ranne, w tym pięcioletnie dziecko

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

Wczoraj (04.01) na terenie gminy Kolbuszowa doszło aż do trzech wypadków. Ucierpiały cztery osoby, w tym pięcioletnie dziecko. Wszyscy trafili do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8.30 na drodze powiatowej w Widełce. Z ustaleń policji wynika, że kierująca audi, 28-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, jadąc od Przewrotnego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni i wjechała do rowu.

Dwa w Widełce

Razem z kobietą podróżowało dwoje dzieci w wieku 2 i 5 lat. W wyniku zdarzenia starsze z nich zostało przetransportowana do szpitala na badania.
Około godz. 12.30 dyżurny komendy policji w Kolbuszowej otrzymał kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło również w Widełce, tym razem jednak na drodze krajowej nr 9.

Kierujący toyotą, 23-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna podróżował razem z 21-letnią pasażerką. Oboje trafili do szpitala.

Jeden na Wolskiej

Po południu kolbuszowscy policjanci pracowali na ulicy Wolskiej w Kolbuszowej, gdzie po godzinie 16 doszło do kolejnego wypadku.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca oplem, 40-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z motorowerem. W wyniku zderzenia ranny został 80-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, który kierował jednośladem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Na miejscu wszystkich tych zdarzeń pracowali kolbuszowscy policjanci, którzy wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. W związku z każdym zdarzeniem zostanie przeprowadzone postępowanie, które pomoże wyjaśnić okoliczności wypadków.
Bądźmy ostrożni

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy, że zmienna pogoda, opady i niska temperatura mogą powodować, że nawierzchnia jezdni staje się śliska.

Zapadający wcześnie zmrok przy jednoczesnych opadach deszczu może też znacznie pogorszyć widoczność na drodze. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo i dostosowując prędkość do warunków pogodowych i natężenia ruchu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.