Co dzieje się na pływalni w Kolbuszowej? Czy skorzysta na tym konkurencja z Cmolasu?

Od jutra otwarta jest pływalnia kryta w Kolbuszowej

Włodarze pływalni krytej „Fregata” w Kolbuszowej optymalizują niemałe koszty funkcjonowania tego obiektu. Efekt? Ceny świadczonych tam usług – jak wskazuje radny miejski, Krzysztof Wójcicki – podniesiono w sposób drastyczny.

  • Radny Krzysztof Wójcicki zwrócił uwagę na ogromną podwyżkę cen usług świadczonych na pływalni krytej „Fregata” w Kolbuszowej.
  • Drożyzna dotknęła również lekcji pływania dla dzieci. Rodzicie nie ukrywają, że mogą skorzystać z usług konkurencyjnego basenu. Najczęściej wskazują Cmolas.
  • Innym problemem na kolbuszowskiej „Fregacie” – jak wskazuje radny – jest zajmowanie całego basenu sportowego przez sekcję pływacką.
  • Więcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej portalu Kolbuszowa Lokalnie.

Temat wysokich cen na pływalni krytej stanął na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

„Drożyzna na pływalni”

Radny Krzysztof Wójcicki oświadczył, że otrzymał w tej sprawie wiele telefonów od mieszkańców.

– Ja wiem, że staramy się optymalizować funkcjonowanie basenu, tak żeby był on jak najlepiej wykorzystany i był możliwie najtańszy w utrzymaniu. Natomiast od nowego roku ceny wzrosły tam dość drastycznie – także za naukę pływania dzieci. Rodzice nie kryją, że jak tak dalej pójdzie, to bardziej będzie im opłacało się pojechać do jakiegoś sąsiedniego basenu, na takie lekcje. Nie chciałbym żebyśmy mieli tu „powtórkę z rozrywki”

Uciekną do Cmolasu?

Radny wskazał tu na firmy transportowe, które po podniesieniu podatków przeniosły swoją działalność na teren innych gmin.

Zaznaczył, że kilka kilometrów od Kolbuszowej jest konkurencyjny basen w Cmolasie, który może skorzystać na drożyźnie w „Fregacie”.   

Zajmują basen sportowy

Krzysztof Wójcicki wskazał również inny problem dotyczący pływalni krytej w Kolbuszowej.

– Była taka umowa, że nie będziemy zamykać basenu sportowego dla mieszkańców w trakcie dnia. Że członkowie sekcji pływackiej nigdy nie będą zajmowali całego basenu, że chociaż jakiś jeden tor będzie dla mieszkańców. Tymczasem na „Fregacie” normalnie wisi kartka, że od godziny do godziny basen jest zarezerwowany tylko i wyłącznie na sekcję.

– Ma to miejsce w godzinach popołudniowych, kiedy mieszkańcy chcieliby po pracy skorzystać z pływalni, a nie mają takiej możliwości. Prosiłbym o zajęcie się tą sprawą, żebyśmy wszyscy nie obudzili się z ręką w nocniku.  

Winni instruktorzy?

Burmistrz Jan Zuba nie chciał odnosić się do sprawy, ale zasugerował, że winni podwyżek cen lekcji pływania są instruktorzy.  

– Przekażę te wszystkie uwagi panu kierownikowi basenu. Ja nie znam szczegółów. Mogę się tylko domyślać, że wzrost cen za lekcje pływania podyktowany został tylko i wyłącznie przez instruktorów – zaznaczył.

Reakcja Wójcickiego była natychmiastowa.

– Pytałem o to na basenie. Instruktorzy twierdzą, że nie dostali od nowego roku ani złotówki podwyżki za lekcje pływania. Mówią nawet, że ceny, które otrzymują, są dużo niższe niż oferują baseny sąsiednie – odpowiedział radny.

Reakcja Naszej Kolbuszowej

Temat, który zapoczątkowano na sesji rady, kontynuowano w grupie Nasza Kolbuszowa.

– Panie burmistrzu, może zamiast się domyślać, to zerknie Pan na pisma, które zostały u Pana złożone w zeszłym roku. To bulwersujące, że próbuje Pan zrzucać winę na instruktorów, którzy w zeszłym roku złożyli w gminie pismo zwracające uwagę na zbyt wysokie ceny. W międzyczasie poszły one jeszcze w górę. Instruktorzy otrzymują za lekcje śmieszne pieniądze, resztę zgarnia basen, a Pan śmie sugerować, że za podwyżką cen stoją instruktorzy? – pytała Dominika.  

3 Komentarze

  1. Parki, deptaki, place zabaw dla psów (poza miastem), dom pogrzebowy ( 3000000 mln), lodowisko i wiele innych pomysłów przed wyborami mają włodarze naszego miasta. Przez 8 lat nie było tak wiele pomysłów i planów. Teraz nagle problem z basenem i obwinianie jeden drugiego.Burmistrz Zuba się nie wypowiada bo nie jest w temacie.Przeciez to nie jest sprawa od tego roku a od paru lat. Założona fotowoltaika i co w dalszym ciągu wysokie koszty? To może należało by zwiększyć ilość solarow aby był efekt ich założenia. Zmienić kierownictwo basenu jeśli to co jest nie potrafi odpowiednio zarządzać.( Głogów,Cmolas potrafi)!!!! W lepszy sposób wykorzystać pomieszczenia na basenie.

  2. tak sobie mysle ze jesli sie juz pisze artykol o tym jakie to nastaly podwyzki i jak to sie ma do cen konkurancji z Cmolasu to wypadalo by sie odrobinke pofatygowac i te obuzajace ceny podac w powyzszym artykule ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.