CMOLAS. Ognisko Covid-19 w Domu Pomocy Społecznej. Zakażeni pensjonariusze, personel i kierownik

CMOLAS. Ognisko Covid-19 w Domu Pomocy Społecznej. Zakażeni pensjonariusze, personel i kierownik!
W Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie pojawiło się dziś ognisko koronawirusa. Wśród 70 pensjonariuszy – głównie ludzi w podeszłym wieku i niepełnosprawnych fizycznie, a więc będących w grupie ryzyka – zakażenie stwierdzono u ponad połowy. Covid-19 wykryto również w organizmach personelu placówki, w tym najprawdopodobniej kierownika DPS.

Z naszych informacji wynika, że koronawirusa potwierdzono u ponad 50 osób, z czego u około 40 pensjonariuszy i 20 pracowników, w tym u kierownika placówki. Sytuacja jest dynamiczna.

To nie jedyne przypadki Covid-19 na terenie gminy Cmolas. Jak się dowiedzieliśmy, zakażeni są między innymi nauczyciele, a także ksiądz wikary z jednej z parafii. Dziś rano zmarł pochodzący z Cmolasu ks. Tomasz Blicharz. Jedną z przyczyn jego śmierci był koronawirus. Miał zaledwie 39 lat.
Podkarpacki Sanepid poinformował dziś o kolejnych 24 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w powiecie kolbuszowskim. Do tej pory wirusem zakaziło się tu 194 osób, 44 wyzdrowiało, 3 zmarło. Na kwarantannie przebywa 815 mieszkańców. Od dziś (17.10) teren powiatu kolbuszowskiego zostaje objęty „czerwoną strefą”, a więc obowiązują nas określone obostrzenia. Szczegóły znajdziesz tutaj.

8 Komentarzy

  1. Myślę czy by to było dobre rozwiązanie: Lekko przechodzący Covid pracownicy, który podlegają kwarantannie, mogliby zaopiekować się pensjonariuszami i przejść kwarantannę razem z nimi. Natomiast zdrowi pracownicy lub ochotnicy zająć się zdrowymi pensjonariuszami i sprawnie rozdzielić te dwie grupy.

  2. Myślę czy by to było dobre rozwiązanie: Lekko przechodzący Covid pracownicy, którzy podlegają kwarantannie, mogliby zaopiekować się pensjonariuszami i przejść kwarantannę razem z nimi. Natomiast zdrowi pracownicy lub ochotnicy zająć się zdrowymi pensjonariuszami. I sprawnie rozdzielić te dwie grupy.

  3. To dlaczego personel nie przestrzega przepisow i nie ubiera masek????To sa starsi, schorowani i leżący ludzie
    A za pobyt w tym ośrodku nie mało się płaci wiec chrońmy tych ludzi bo każdego może to spotkać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.