CMOLAS. Zmarł ks. Tomasz Blicharz. Miał 39 lat

CMOLAS. Zmarł ks. Tomasz Blicharz. Miał 39 lat

Dziś (17.10) nad ranem zmarł pochodzący z Cmolasu ks. Tomasz Blicharz, ostatnio posługujący w parafii  w Zaczerniu. Odszedł w wieku zaledwie 39 lat i 13 roku kapłaństwa.

Ks. Tomasz Blicharz  urodził się 1981 roku. w Kolbuszowej Pochodził z Cmolasu, święcenia kapłańskie przyjął w 2007 roku w Rzeszowie. Od 2011 roku posługiwał w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu, był również katechetą w tamtejszym Zespole Szkół im. Armii Krajowej.

Pełnił funkcję kierownika Domu Rekolekcyjnego „Effatha”. Wcześniej posługiwał w parafiach św. Rocha Rzeszów-Słocina i Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie. Był  duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, a także znanym i lubianym kaznodzieją oraz rekolekcjonistą.

Uroczystości pogrzebowe ks. Tomasza odbędą się w najbliższy wtorek (20.10) w jego rodzinnym Cmolasie. Msza święta będzie transmitowana na kanale YouTube i na Facebooku.

14 Komentarzy

 1. Przykre że Tomek zmarł niestety Koronawirus nikogo nie oszczędza. Dlatego apeluje do wszystkich uważajcie na siebie noście maseczki czy wam się to podoba czy nie… ;(

  • To wirus go zabił… I nieważne że miał choroby wspolistniejace , bo z nimi mógł żyć jeszcze długo. Może choć kilku „plandemikow” otworzy oczy. Swoją drogą sporo wśród nich to księża właśnie…

 2. Był chory na cukrzycę. Ludzie którzy mówią że covid go zabil puknijcie się w czoło. Był otyły ledwo w drzwiach się miescil. Cukrzycą go zabila. Trzeba mówić prawdę nie owijać w bawełnę.

 3. Ludzie z cukrzycą i otyli nie umierają w kilka dni.
  To niestety był Covid-19 – stwierdzony u ks. Tomasza kilka dni temu, gdy trafił do szpitala w Łańcucie i wymagał ciągłego wspomagania tlenem.
  Ten sam covid-19, który płuca niszczy błyskawicznie u wielu chorych z chorobami współistniejącymi i nie tylko.
  pamiętajmy o Nim i o Jego bliskich w Modlitwie.
  Naśladowanie tego dobra, tej miłości jaką nas ks. Tomasz obdarzał, jest dla mnie wyzwaniem i zadaniem… Wierzę, że już wspiera nas w tym z Domu Ojca i nadal się pięknie uśmiecha zachęcając do odważnego kroczenia ku Chrystusowi w wieczności…

 4. Niestety, ale prawda jest taka, że Ks. Tomasz był zarażony Coronavirusem i przez to też przebywał w szpitalu
  w Łancucie. Cała spoleczność Zaczernia nie może uwierzyć w to, że Księdza Tomka z nami już nie ma, a wszyscy ci, którzy w Koronawirusa nie wierzą może przez śmierć Ks. Tomka zobaczą w tym prawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.