Cmolas będzie miał ulice

W tym roku Cmolas czekają znaczące zmiany. Chodzi o uporządkowanie numeracji domów na terenie tej miejscowości i nadanie nazw ulicom. Zająć się ma tym specjalna komisja. – W przyszłości czeka to pozostałe sołectwa naszej gminy – zapowiada wójt Eugeniusz Galek.

A więc stanie się to, o co mieszkańcy postulują od bardzo dawna. – Koniecznością są tabliczki informacyjne wskazujące numery domów przy poszczególnych drogach – podkreślała w komentarzu na naszym portalu, pani Stanisława. – Ułatwiłoby to dojazd karetki pogotowia ratunkowego, kuriera czy też innych osób, które zazwyczaj muszą krążyć po danej miejscowości i pytać zanim dojadą do celu.
– Sołectwa w gminie są rozwleczone, ciągnące się nawet kilka kilometrów, zatem taka informacja byłyby wskazana. Nie jest to żadna fanaberia, ale konieczność. Nie mówię już o nazwach ulic czy też planie danej miejscowości na wjeździe do poszczególnych wsi, bo to zapewne zbyt trudne i kosztowne dla urzędu. Ale proste tabliczki kierunkowe z numerami domów ułatwiłyby życie ludziom – dodaje nasza Czytelniczka.

Czytaj również

Powstanie turystyczna mapa gminy Cmolas. “Znajdziemy tam wszystko”

1 Komentarz

  1. Nazwy ulic w samej „aglomeracji” Cmolas , nie rozwiązują problemu braku tabliczek informacyjnych w pozostałych sołectwach gminy Cmolas..cyt. W przyszłości czeka to pozostałe sołectwa naszej gminy – zapowiada wójt Eugeniusz Galek. W jak odległej przyszłości, pozostałe sołectwa doczekają się choćby tabliczek informacyjnych ???? ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.