Powstanie turystyczna mapa gminy Cmolas. „Znajdziemy tam wszystko”

Gmina Cmolas, choć znana ze swych walorów przyrodniczych (połowa jej terenu to lasy wchodzące w skład obszaru chronionego), to nie posiada mapy (w formie papierowej lub elektronicznej), dzięki której turysta miałby możliwość jakiejkolwiek orientacji w terenie.
Zwraca na to uwagę radny Stanisław Siębor. Jego zdaniem, Urząd Gminy powinien zlecić stworzenie mapy, na której oznaczone byłyby nie tylko atrakcje przyrodnicze, ale i trasy rowerowe, szlaki pieszych itp. – Chodzi o to, żeby każdy mógł sobie taką mapkę ściągnąć z sieci i wydrukować – tłumaczył Siębor.

Wójt Eugeniusz Galek (na zdjęciu) nie tylko nie mówi „nie”, co zapowiada powstanie mapy, na której, oprócz atrakcji przyrodniczych i infrastruktury turystycznej, będą oznaczone zabytki. – Zinwentaryzujemy wszystkie obiekty, które mają jakiekolwiek znaczenie – deklaruje wójt. – Powstanie kompleksowa mapa.

1 Komentarz

  1. Mapa turystyczna tak, jak najbardziej , ale koniecznością są również tabliczki informacyjne wskazujące numery domów przy poszczególnych drogach. Nie mówię już o nazwach ulic( dróg), czy też tablicy informacyjnej-planie danej miejscowości na wjeździe do poszczególnych wsi, bo to zapewne zbyt trudne i kosztowne dla Gminy Cmolas, ale proste tabliczki kierunkowe z numerami domów ułatwiłyby dojazd karetki pogotowia ratunkowego, kuriera czy też innych osób , które zazwyczaj muszą krążyć po wsi i pytać zanim dojadą do celu. Sołectwa są rozwleczone ,ciągnące się nawet kilka kilometrów, zatem taka informacja byłyby wskazane. Informacje takie podają już wszystkie gminy wokół, więc nie jest to pomysł nowatorski , ale konieczność ułatwiająca życie mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.