Burmistrz Jan Zuba dla TVP Rzeszów: – Mamy dwie obwodnice, ale sytuacje na dziewiątce jest nadal dramatyczna

Piątkowe (06.12) oddanie do użytku nowej drogi, która łączy krajową „dziewiątkę” z traktem wojewódzkim nr 987 na Sędziszów Małopolski było wydarzeniem, z którego relację zrobiła TVP Rzeszów. W materiale tym widzimy moment symbolicznego przecięcia wstęgi przez lokalnych VIP-ów. Ale są również wypowiedzi, niektóre z nich całkiem sensowne.
 • Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie: – To jest króciutki odcinek, niespełna półtorakilometrowy, pomiędzy drogą krajową a wojewódzką nr 987. Cel główny tego zadania to przeprowadzenie ruchu poza centrum Kolbuszowej. W tej chwili Rynek pozostanie w rękach samorządu lokalnego, natomiast nasza droga omija centrum. Jest ona wyposażona właściwie we wszystko to, co powinna mieć, aby przejąć ciężki ruch

 • Ewa Draus, wicemarszałek województwa: – Wszyscy czekaliśmy na tę drogę. Na rozwiązanie problemu drogi krajowej inaczej niż przejazd przez centrum miasta.
 • Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej: – Jesteśmy w połowie drogi. Bo mamy dwie obwodnice w ciągach dróg wojewódzkich, które pozwalają poprawić układ komunikacyjny, ale nie rozwiązują głównego problemu, jakim jest droga krajowa nr 9, na której ruch nie maleje. W tej chwili sytuacja jest bardzo dramatyczna, jeśli chodzi o blokowanie ruchu w obrębie centrum miasta. Dlatego bardzo liczymy na to, że rozpoczną się prace koncepcyjne związane z budową obwodnicy Kolbuszowej. Jednocześnie słyszymy zapowiedzi, że w planach jest budowa drogi ekspresowej S-9. Oby się spełniły.
Budowa łącznika pochłonęła ok. 8,5 mln zł. Oprócz 1200 metrów nowej jezdni, powstały dwa ronda. Są również nowe: chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, zjazdy z posesji, a także przebudowany most na potoku Górnianka. Podczas prowadzenia robót rozebrano sześć budynków.

Zobacz materiał TVP Rzeszów

5 Komentarzy

 1. Tanio = cheap. Takie dróżki tylko w Kolbuszowej. Wąsko, bez chodnika, ciężko przejechać tirom.
  Ulica Krakowska jest szersza niż te śmieszne obwodnice. Burmistrz się cieszy, przecinają wstęgi, relacja w TV. No klekajcie narody, jak wam dogodził. A 9 dalej zakorkowana. Rządzą cymbały, a nowym marzy się przejęcie władzy. Grajdołek bez elit.

 2. cos mi sie wydaje ze najwiekszym beneficjentem tej obwodnicy bedzie pewnien radny ktory wizjonersko nakupil wzdluz tej drogi swego czasu dzialek ?
  choc z drugiej strony ta jest duzo lepszym pomyslem niz ta na dzikowiec bo tam doslownie ciagle pustki jak wieczorem na rynku a poszlo na to ponad 50 milionow ,gdyby dolozyc tyle samo to niewiele by braklo do prawdziwej obwodnicy miasta .

 3. Gdyby te „obwodnice” połączyć teraz razem i obrócić o 90 stopni to by była jedna piękna obwodnica od Kupna aż do Zarębek omijająca Kolbusię. A tak niewiele brakowało do szczęścia… Gratulacje dla Włodarzy-wizjonerów!

 4. Wciskają to ciemnote społeczeństwu. Wystarczy w Wikipedię wpisać dk9 i jasno pisze że droga krajowa nr 9 jest jedyną drogą jedno cyfrowa gdzie nie przewidziana jest budowa drogi ekspresowej. Zresztą no niby gdzie i jak wystarczy znać topografię terenu i można łatwo wywnioskować że musieliby mnóstwo posesji wyburzyć i lasów wyciąć żeby to dało się zrobić. A co z ludźmi wyrzucić pod most?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.