Biorą się za Piłsudskiego

Wielu mieszkańców przecierało oczy ze zdumienia widząc robotników kładących nowy asfalt na ulicy Piłsudskiego. Niektórzy zjawisko to wiązali z wyborami parlamentarnymi.
To co się teraz dzieje na ulicy Piłsudskiego jest efektem naszych dwuletnich starań – przekonywał na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Jan Zuba. – Kolejny etap tego przedsięwzięcia, do tzw. małego ronda na skrzyżowaniu z ulicy Obrońców Pokoju, będzie realizowany w przyszłym roku.

Chodnik aż po rondo

Ulica Piłsudskiego to dziś droga wojewódzka prowadząca w stronę Sędziszowa Małopolskiego, ale po wybudowaniu tzw. małej obwodnicy, czyli łącznika tegoż traktu z krajową „dziewiątką”, ma przejść pod zarząd Urzędu Miejskiego. Wtedy, jak zapowiada burmistrz, ruszy ofensywa inwestycyjna.

–  Myślimy o zaprojektowaniu chodnika, który kończyłby się przy rondzie z małą obwodnicą. Planujemy również remont istniejącego ciągu dla pieszych. Na te i inne zadania chcielibyśmy sięgnąć po dotacje ze Skarbu Państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – zaznaczył Jan Zuba.
Dziś ulica Piłsudskiego jest antywizytówką miasta. Nie chodzi tylko o jezdnię, ale też o zniszczony chodnik, który jest zaśmiecony, porośnięty chwastami i zanieczyszczony odchodami psów.

4 Komentarze

  1. Jak ta „ofensywa inwestycyjna” będzie wyglądać jak ta „mała obwodnica” no to tylko wypada naszym włodarzom pogratulować rozmachu.

  2. ciekawe jakie po tych wszystkich inwestycjach bedzie zadluzenie naszego miasta ? ale dobrze ze sie cos robi choc to ze przy ul Partyzantow nie ma chodnika to zwykly wstyd !!!nie wspominajac ze ul partyzantow powinna byc polaczona z ul alberta .

  3. Chodnik chodnikiem… ale ul. Piłsudskiego najbardziej szpecą zaniedbane stare domy, ich ogrodzenia i zachwaszczone podwórka pamiętające czasy przedwojenne. Nikt właściciela nie zmusi do odnowienia elewacji czy płotu ale jeśli gmina pomogłaby finansowo to te kilka zabytkowych domów mogłyby być wizytówką miasta. W Skandynawii jest mnóstwo starych drewnianych domów z kolorowymi elewacjami, którymi każdy turysta się zachwyca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.