Bez hołdu dla bohaterów Powstania Warszawskiego?

KOLBUSZOWA. Oddali hołd Powstańcom Warszawskim [ZDJĘCIA, WIDEO]

Co roku 1 sierpnia na Rynku mieszkańcy wspólnie oddawali hołd ofiarom i bohaterom Powstania Warszawskiego. Wszystko wskazuje, że w tym roku wydarzenia nie będzie.

W poniedziałek (01.08) obchodzić będziemy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  Upadło ono po 63. dniach często heroicznej walki.
W tym czasie zginęło ponad 18 tysięcy żołnierzy i aż 180 tys. cywilów. Niemcy wyburzyli większość zabytków, pomników, szkół, kościołów i bibliotek. Spaleniu ulegają archiwa i dzieła sztuki.

Zniszczenie Warszawy, największego potencjalnie ośrodka oporu przeciw nowej okupacji, ułatwiła narzucenie komunizmu i sowietyzację Polaków.

Co roku 1 sierpnia, o godzinie 16:45 na kolbuszowskim Rynku odbywały się społeczne obchody wybuchu Powstania Warszawskiego.

Mieszkańcy przynosili białe i czerwone znicze, z których układali znak Polski Walczącej. Następnie po modlitwie i hymnie, głos zabierali organizatorzy.
Jest duże prawdopodobieństwo, że w poniedziałek (01.08) wydarzenia nie będzie

Tomasz Buczek, który co roku organizował przedsięwzięcie, tego dnia będzie przebywał w Rzeszowie, gdzie zaangażował się w tamtejsze obchody wybuchu Powstania Warszawskiego.

Z kolei radny Mirosław Kaczmarczyk, który co roku wraz z małżonką aktywnie brał udział w wydarzeniu, akurat w ten poniedziałek z przyczyn osobistych będzie musiał pozostać w domu.

Czy w związku z tym cokolwiek w „godzinę W” odbędzie się w centrum Kolbuszowej?
A tak było dwa lata temu

2 Komentarze

  1. Co roku pewne środowiska (w tym zadaje się, że i lokalni politycy) swoją nieobecność w godzinę „W” tłumaczyli tym, iż postępują tak ze względu na to kto te obchody organizuje… Zabrakło Tomasza Buczka, więc nikt inny w Kolbuszowej nie podjął tematu… Teraz widać jak ważne są oddolne inicjatywy i działalność choćby jednego aktywnego patrioty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.