Bajzel pomiędzy Obrońców Pokoju i Krakowską

Bajzel pomiędzy Obrońców Pokoju i Krakowską

Osiedla pomiędzy ulicami Obrońców Pokoju i Krakowską przez dekady powstawały na dziko. Urzędnicy nie zadbali, ani o uzbrojenie terenu, ani o wydzielenie pasów pod drogi.

Efekt tego jest taki, że aż 20 lat trwały działania w celu budowy zaledwie 170 metrów ulicy Wincentego Witosa. Jeszcze dłużej, bo trzy dekady magistrat zabiera się za budowę ulicy Stefana Starzyńskiego.
Dlaczego przez dziesięciolecia pomiędzy ulicami Obrońców Pokoju i Krakowską, pozwalano na budowę domów bez jakiegokolwiek pomyślunku? Trudno nam to ustalić. Tym bardziej, że urzędników, którzy podejmowali decyzje w tym temacie, najprawdopodobniej nie ma dziś w magistracie.

Burmistrz Jan Zuba przyznaje jedynie, że błędy popełnione przez jego poprzedników w tym zakresie były rażące i dziś trzeba za nie płacić.

– Nie zadbano kiedyś dawno temu o wydzielenie na terenach prywatnych pasów drogowych, które w przyszłości umożliwiłyby uzbrojenie terenu i dogodny dojazd do nieruchomości, na których wznoszone są domy – powiedział burmistrz. – Ulica Starzyńskiego, którą chcemy budować, powinna w części to zmienić. Ma ona stworzyć oś komunikacyjną wokół terenów, które wcześniej czy później zostaną zainwestowane.

– Niestety, 30 lat trwa ten temat. Był projekt planu przestrzennego „Krakowska 2”, którego jednak nie uchwalono. No i dziś mamy tego konsekwencje, które są bardzo dotkliwe dla mieszkańców tej części miasta – przyznawał Jan Zuba.
– Mamy wykupione działki pod pas drogowy ulicy Starzyńskiego na pełnej długości, ale do połączenia z ulicą Piłsudskiego jeszcze nie. Mam informacje od mieszkańców, że ta ulica jest potrzebna. Jest tylko kwestia, jak tam rozwiązać problem zagrożenia powodziowego. Jedną z propozycji jest zbiornik retencyjnym na wysokości Biedronki. Rozmowy trwają – dodał.

2 Komentarze

  1. Super było by gdyby Ci którzy żyją z ludzkich podatków potrafili przyznać się do własnych zaniedbań.Najlepiej mówić na poprzedników ,. a sami całe dorosłe życie tam właśnie pracują.To jest polityk manewruje i pracuje.

  2. obr. pokoju i krakowska w dalszych odcinkach oddalają się od Ciebie więc jest więcej do zabudowania i warto tam zadbać o plany przestrzenne bo może być większy bajzel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.