Zmodernizują ulicę Jana Wiktora i połączą ją z Ruczki

KOLBUSZOWA. Dramatyczny stan ulicy Jana Wiktora [MAPA, WIDEO]

To pewne. Będzie długo wyczekiwana modernizacja ulicy Jana Wiktora. Dodatkowo trakt ten zostanie połączony z ulicy ks. Ludwika Ruczki. W ten sposób powstanie szlak, który nie tylko udrożni ten rejon miasta, ale również znacznie usprawni jego komunikację z drogą krajową nr 9.
Na modernizację ulicy Jana Wiktora kolbuszowski magistrat pozyskał 2,7 mln zł z rządowego programu Polski Ład (środki w tej edycji przyznawano gminom, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej). Wartość inwestycji szacuje się na 3,1 mln zł.

Ulica Jana Wiktora to istotny trakt tak zwanej dzielnicy przemysłowej, na terenie której funkcjonują zakłady pracy i decyduje się wiele ważnych spraw.

Stan nawierzchni ulicy od lat woła o pomstę do nieba. Skarżą się przede wszystkim pracujący tam mieszkańcy. Wielu z nich nieraz wjeżdżało autem w ogromne wyrwy. Ale to ma się zmienić.
Mało tego, ulica Wiktora zostanie połączona z ul. ks. Ruczki. Rozwiązanie to udrożnieni ruch w tej części miasta, umożliwi również połączenie drogi krajowej nr 9 z traktem na Sokołów Małopolski.

Zmodernizują ulicę Jana Wiktora i połączą ją z Ruczki
Fot. Google Maps

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.