Zgłosiła policji kradzież mięsa z lodówki. Jako sprawcę wskazała… swojego męża

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

W Boże Narodzenie 51-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego wezwała policję. Powód? Kradzież mięsa z lodówki. Jako sprawcę kobieta wskazała… swego męża. Potem oskarżała o to syna.

Za bezpodstawne wezwanie policji grozi odpowiedzialność karna. Przekona się o tym 51-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego.

W poniedziałek (25.12), po godzinie 12 mundurowi interweniowali w jednej z miejscowości powiatu w związku ze zgłoszeniem dotyczącym między innymi kradzieży mięsa z lodówki.

Zdarzenie zgłosiła kobieta, która jako sprawcę wskazała swojego męża. W trakcie interwencji okazało się, że zgłaszająca była nietrzeźwa, a jej partnera nie było w domu.

Podczas wyjaśniania okoliczności, 51-latka zmieniała fakty dotyczące ilości i rodzaju skradzionego mięsa oraz kto jest złodziejem.

Oskarżała o to zarówno swojego męża jak i syna. Sęk w tym, że – jak na miejscu ustalili policjanci – do żadnej kradzieży nie doszło.

51-latka odpowie za bezpodstawne wezwanie służb. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę w kwocie 1000 zł.

Kolbuszowscy policjanci przypominają że bezpodstawne wezwanie służb mundurowych może spowodować, że osoby faktycznie potrzebujące pomocy, nie otrzymają jej na czas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.