Zbieramy na piec dla pary seniorów z Krzątki

Staruszka oszukana metodą na "dopłatę do węgla"

Trwa zbiórka pieniędzy na zakup pieca dla rodzeństwa z Krzątki. To starsi ludzie. W ich domu hula zimny wiatr, doskwiera im wręcz mróz. Możemy jednak sprawić, żeby już te święta były dla nich ciepłe, i to dosłownie.

Pani Teresa ma 66 lat, a jej brat, pan Stanisław jest o rok starszy. Mieszkają w jednym z domów na terenie Krzątki, w gminie Majdan Królewskim.
Żyją skromnie, ale nie narzekają. Jedynym ich problemem jest zepsuty piec węglowy. Nie da się go naprawić, bo jest już po prostu dziurawy.

Dogrzewają więc pokoje starym piecykiem do ciast, co generuje dodatkowe koszty. Poza tym grozi spięciem elektrycznym i w konsekwencji pożarem.

Ich dom jest nieocieplony, okna są stare, w środku więc hula wiatr. Jest tam zimno, że rodzeństwo musi chodzić po domu  ubrane „na cebulkę”.

Państwo Teresa i Stanisław zostali w tym roku obdarowani Szlachetną Paczką. Wolontariuszką, która ich odwiedziła, była Magdalena Kuna. I to ona właśnie zorganizowała internetową zbiórkę.
 

– Obiecałam sobie, że pomożemy tej rodzinie, by mogli poczuć ciepło w domu. Każda kwota zbliży nas do osiągnięcia celu. Dlaczego przed świętami? Chciałabym, żeby ta rodzina właśnie w Boże Narodzenie mogła w końcu poczuć ciepło. Kwota jaka jest potrzebna to 5 000 zł. Będę bardzo wdzięczna za pomoc – przekazuje pani Magda.
Do końca akcji zostało 18 dni. Zebrano 340 zł. Do 5000 zł brakuje więc sporo. Pomożemy?

Pieniądze można wpłacać tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.