Zawieszono płatne parkowanie na Rynku, zakazano handlu na targowiskach

Burmistrz Jan Zuba wydał zarządzenie o wstrzymaniu handlu na targowiskach na terenie całej gminy i zawieszeniu uiszczania opłat w strefie płatnego parkowania na Rynku w Kolbuszowej. Decyzja ta ma na celu zapewnienie ochrony przed chorobami zakaźnymi. Zarządzenie to wchodzi w życie i dzisiaj (16.03) i jest obowiązujące aż do odwołania.      

Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez kaszel, kichanie o podczas mówienia. Aby skutecznie zapobiec zarażeniu, należy zachowywać zdroworozsądkowe środki ostrożności w relacjach z innymi osobami, czyli: bezpieczna odległość (metr) podczas rozmowy, higiena i unikanie dużych skupisk ludzi.

Na terenie gminy Kolbuszowa zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i żłobku. Zamknięte zostały również jednostki kulturalno-sportowe, czyli: Kryta Pływalnia „Fregata”, Miejski Dom Kultury i jego file oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej wraz z filiami. Odwołano też wszystkie imprezy, w tym koncerty i mecze piłkarskie.
Decyzją rządu, w kraju wprowadzony został dziś stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym między innymi ograniczono działalność galerii handlowych, barów i restauracji.

1 Komentarz

  1. normalnie armagedon …. podobno dzis dwie panie ktore wlasnie wrocily z Wloch poszly sobie jakby nigdy nic do fryzjera zrobic super fryzurki 🙂 na pytanie fryzjerek czy nie powinny miec kwarantanny odpowiedzialy ze g… to ich obchodzi ,podobno pani fryzjerka naszczescie zadzwonila na Policje. ktos wie jak ta sprawa sie potoczyla ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.