Zatoki przystankowe rozwiążą problem przy Szkole Podstawowej nr 2?

Tak dziś Kolbuszowa wygląda z lotu ptaka [ZDJĘCIA]

Jest pomysł na rozładowanie korków, które tworzą się  w godzinach szczytu obok Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. To usytuowanie w tym rejonie zatok przystankowych.

Szkoła Podstawowa nr 2 to największa placówka oświatowa w całej gminie. Stąd  duża liczba samochodów, którymi rodzice transportują tam swoje pociechy. Efektem jest tłok na ulicach.




– Ten problem można rozwiązać. Jednym z moich propozycji jest przesunięcie lub likwidacja ogrodzenia szkoły nr 2, zlokalizowanie chodnika bliżej ściany budynku, a w tym miejscu – budowa zatoczki przystankowej. Umożliwiłaby ona bezpieczne wysadzenie dzieci przez odwożących je rodziców – przekonuje radny Michał Karkut.

– Należałoby tam wybudować też drugą zatoczkę. Powinna znajdować się naprzeciw Urzędu Miejskiego, gdzie szerokość chodnika umożliwiłaby takie zmiany. Rozwiązania te poprawiłyby komunikację w tym rejonie. Bo dziś, szczególnie rano, jest duży problem. Każdy zatrzymuje się byle gdzie i byle jak, żeby tylko szybko wysadzie dziecko z auta – dodaje.




Polski Ład zrujnuje gminę? "Słychać zgrzyt zębów"
Radny Michał Karkut.

Michał Karkut złożył w tej sprawie interpelację w magistracie, opowiedział o tym także na ostatniej sesji Rady Miejskiej, podkreślając, że to głos mieszkańców.

Burmistrz Jan Zuba wysłuchał z uwagą propozycji radnego, ale nie odniósł się do niej ani słowem.




Na korki narzekają też rodzice odwożący swoje dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1. Wjazd i wyjazd z terenu tej placówki jest karkołomnym przedsięwzięciem.

Natomiast w godzinach szczytu na drodze krajowej nr 9, przy ulicy Parkowej, tworzy ogromny zator.

1 Komentarz

  1. Panie Karkut wystarczy postawić znak zakazu zatrzymywania się pojazdów koło Szkoły Nr 2 i problem rozwiązany. Dzieci to niech sobie wożą ale od ulicy Szopena. Zauważyłem ,że niektórzy to najchętniej by wjechali autami do budynku szkoły .Ja rozumie ,że niektórzy radni mają pomysły co zrobić ,żeby było gorzej i ten Pana pomysł jest z tej kategorii pomysłów!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.