Zapomnieli o Wyklętych?
Dziś (01.03)  ok. godz. 14 grupa Narodowców złożyła kwiaty na symbolicznym grobie mjr Józefa Batorego, na cmentarzu parafii p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, by zaraz potem wyjechać na Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na tym dzisiejsze obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kolbuszowej się skończyły.

Zdominowane przez PiS samorządy – ani gminny, ani powiatowy – nie zorganizowały dziś ŻADNEJ imprezy ku czci polskich bohaterów. Skandal? Komentujcie to jak chcecie.Urząd Miejski Żołnierzy Niezłomnych uczcił… tydzień temu (23.02), podczas otwarcia rozbudowanej o salę gimnastyczną i przedszkole Szkoły Podstawowej w Weryni. Uroczystość ta ograniczyła się jednak tylko do odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” i złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły – mjr Józefa Batorego .
Wczoraj (28.02) na sali kinowej Miejskiego Domu Kultury wyświetlone zostały filmy „Zapora” i „Historia Roja”, które poświecone były legendarnym Żołnierzom Wyklętym: Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi „Rój” i Hieronimowi Dekutowskiemu „Zapora”. Po seansie z prelekcją wystąpił historyk i regionalista Karol Wesołowski. Odbyła się też prezentacja zbiorów archiwum rodziny Wesołowskich. Dobre i tyle.
W czwartek (02.03) o godz. 16 w Zespole Szkół nr 1 w Kolbuszowej prelekcję dla młodzieży poświęconą Żołnierzom Wyklętym zorganizuje rzeszowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” z Rzeszowa. I to w zasadzie byłoby na tyle…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.