Zakoper zagrał dziś „Boso” w kościele w Raniżowie i… wywołał skandal. „Czy to odpowiednie miejsce?” [WIDEO]

Znany polski zespół folkowy, Zakopower wystąpił dziś (11.01) z koncertem kolęd w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raniżowie. Grupa ta na bis zagrała swój hit „Boso”, co, jak się okazuje nie wszystkim przypadło do gustu.
 – Dlaczego taka muzyka jest wykonywana w miejscu, które służy innym celom (sakralnym – od red.)? Czy to odpowiedni obiekt na takie wydarzenia? – irytował się  internauta o imieniu Michał, a na odpowiedź, że to była tylko piosenka na bis, odpisał: – Czyli zaśpiewanie w kościele piosenki „Przez twe oczy zielone” lub „Ona by tak chciała” na bis po koncercie kolęd i pastorałek też byłoby w porządku?
Zakopower to polski folkowy zespół muzyczny założony przez skrzypka, Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Oprócz niego grupę tworzą: Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc, Piotr Rychlec, Kacper Stolarczyk, Michał Trąbski, Dominik Trębski i Bartosz Nazaruk. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta Zakopane.

9 Komentarzy

 1. Ogarnijcie się ludzie i przestańcie pierdoły opowiadać i czepiać się bez powodu .Co by nie zrobił ,co by nie było to i tak źle …..

 2. Jakoś nie było widać aby Bóg się obraził…. Za to pycha ludzka, zwłaszcza ta której się wydaje że jest ważniejsza od innych, jak najbardziej

  • Podejrzewam że najbardziej oburzyło tych którzy siedzą co niedziela w pierwszych ławkach lecą z jęzorem po komunię a po wyjściu z Kościoła bluzgają na innych przy czym połowa nie rozmawia z sąsiadem bo ten taki siaki i owaki nasi Polscy chrześcijanie…
   żal…

 3. Byłam na koncercie i nie widziałam nic niestosowne go, piosenka normalna, stonowana, żadnych wulgaryzmów, niestosownych treści……. Bisy…. Świadczą raczej o tym że się podobało, ksiądz zadowolony a jeżeli ktoś by się dopatrzylam czegoś niestosownego to raczej on. Ludzie cieszcie się że gwiazdy takiego formatu przyjechały do maleńkiej miejscowości w powiecie

  • Czytając wypowiedzi wielce oburzonych ręce opadają jak to niektórzy chcieliby być święta i od papieża. Słoma zamiast mózgów nic więcej. Ot obraz pisowskiej dulszczyzny…. przykre to że tak mentalnie wygląda nasz region.

 4. O KONCERTACH W KOŚCIOŁACH Instrukcja Kongregacji Kultu Bożego – 5 XI 1987
  kanon 1210 Kodeksu Prawa Kanonicznego: „W miejscu świętym dopuszcza się tylko to, co służy sprawowaniu i szerzeniu kultu, pobożności i religii, a zabrania się tego, co jest obce świętości miejsca”. […]
  „Jest niezgodne z prawem wykonywanie w kościele muzyki, która nie zrodziła się z inspiracji religijnej i została skomponowana z myślą o określonych środowiskach świeckich, niezależnie od tego, czy jest to muzyka dawna, czy współczesna, czy stanowi dzieło reprezentujące najwyższy poziom, czy też posiada charakter sztuki ludowej. Jej wykonywanie oznaczałoby brak szacunku wobec świętości kościoła, a także samego utworu muzycznego, który nie powinien być wykonywany w niestosownym dla niego kontekście.”

 5. Jak można porównywać Oczy Zielone do piosenki Boso widać że muzyk Michał który miał żale nie zna słów piosenki ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.