Zagrali dla Oliwii Kret. „Dobro powraca” [ZDJĘCIA]

Zagrali dla chorej Oliwii Kret "Dobro powraca".

Oliwia Kret, 10-latka z Kolbuszowej, która choruje na padaczkę lekooporną skroniową, na szczęście nie została sama. Specjalnie dla niej w Przyłęku odbył się turniej charytatywny piłki halowej. sędzią zawodów był… tata dziewczynki, pan Jacek Kret.

Turniej Piłki Halowej dla Oliwi Kret odbył się w sobotę (15.01) na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Przyłęku. W zawodach udział trzy zespoły:
  • Marmury Przyłęk,
  • Orzeł Kosowy,
  • OKS Lej Mi Pół.

Sędziował Jacek Kret wraz ze swoimi kolegami: Jackiem Węgrzynem i Władysławem Kożmicem.

Wynik turnieju nie jest ważny. Wygrali wszyscy, a zwłaszcza Oliwka. Podczas imprezy udało się zebrać na jej leczenie aż 6 028 zł i 40 euro.

– Pomysł zrodził się w poniedziałek, a w sobotę już graliśmy. O zbiórce dla Oliwki dowiedzieliśmy się dzięki portalowi kolbuszowalokalnie.pl. Dziękujemy wszystkim zarówno kibicom jak i zawodnikom. Zachęcamy inne drużyny do organizacji podobnych eventów. Dobro powraca – przekazują organizatorzy turnieju.
Oliwia Kret ma 10 lat, mieszka w Kolbuszowej i choruje na padaczkę lekooporną skroniową.  To efekt uszkodzenia funkcji lewej półkuli mózgu w okolicy czołowo-centralno-skroniowej.

Tylko operacja poprzedzona 11-sto dniowym EEG-video monitoringiem niesie nadzieję na wyleczenie dziewczynki. Takie badanie i operacja możliwa jest w Klinice w Vogtareuth w Niemczech.

Koszt badania i konsultacji przed operacją to 40 tysięcy euro. Niestety koszt całej diagnozy jak i operacji przekraczają zdecydowanie możliwości finansowe rodziców Oliwii, państwa Alicji i Jacka

Jak można pomóc chorej dziewczynce? W różny sposób. Na przykład przekazując jeden procent swojego podatku przy wypełnianiu PIT.
W tytule należy podać numer: KRS 00000 37904. W rubryce „informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% wpisujemy: 39214 Kret Oliwia

Oliwię można również wesprzeć dokonując wpłat na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank S.A., 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994.  Tytułem: 39214 Kret Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Galeria zdjęć

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.