Zadyma w Majdanie Królewskim. Grupa mężczyzn zaatakowała policjantów
Sześciu mieszkańców gminy Majdan Królewski zaatakowali interweniujących policjantów. Uszkodzili radiowóz. Na miejsce musiały zostać skierowane dodatkowe patrole.

Do zdarzenia doszło w sobotę (24.08) ok. godz. 23 na majdańskim Rynku. Z relacji policji wynika, że pomiędzy grupą mężczyzn a jednym z gości weselnych, którzy świętowali w jednym z lokali, wywiązał się tam konflikt. Agresorzy nie stosowali się do wydawanych przez policjantów poleceń, dodatkowo jeden z nich był pijany i agresywny. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Wówczas grupa mężczyzn chcąc uwolnić swojego kolegę, zaatakowała mundurowych i uszkodziła radiowóz.

Na miejsce zostały skierowane dodatkowe patrole. Koniec końców funkcjonariusze zatrzymali pięciu osobników w wieku 20 – 27 lat. Szósty z uczestników, 29-latek, sam zgłosił się do jednostki policji. Wszyscy oni są mieszkańcami gminy Majdan Królewski. W poniedziałek (26.08) mężczyźni usłyszeli zarzuty stosowania przemocy w celu odstąpienia od prawnych czynności służbowych, a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz uszkodzenia mienia.
Wobec dwóch sprawców prokurator zastosował m.in. dozór policji oraz zakazy opuszczania kraju. Pozostali przyznali się do przestępstw i dobrowolnie poddali się karze. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusz ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Za zmuszania policjanta groźbą lub przemocą do odstąpienia od czynności służbowych grozi do 5 lat więzienia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.