Zabytkowe kościółki w gminie Cmolas miejscem ślubów celebrytów z Warszawy

Niedziela Palmowa w kolbuszowskim skansenie
Gmina Cmolas znana jest w Polsce ze swoich zabytków (m.in. stare kościółki w Cmolasie i Porębach Dymarskich) i innych atrakcji (np. rezerwat Jaźwiana Góra w Ostrowach Baranowskich). Wydaje się jednak, że bogactwo to mogło by być lepiej wykorzystywane. 

Jednym z pomysłów na przyciągnięcie turystów do Cmolasu jest powstanie punktu informacji turystycznej. – Mamy w gminie sporo zabytków. Sam byłem zaskoczony tym, że jest ich tak dużo – zaznaczył radny Andrzej Zagroba. – W związku z tym taka propozycja, może pod adresem Samorządowego Ośrodka Kultury, może innego organu gminy, aby w Cmolasie utworzyć taki punkt informacji – dodał Zagroba.

Wójt Eugeniusz Galek nie mówi nie: – O pomieszczenie bym się nie martwił, bo znaleźć go nie jest dla nas żadnym problemem. Dobrze by było, gdyby taki punkt był w dobrym miejscu. Pamiętajmy jednak, że utworzenie punktu informacji turystycznej na pewno będzie kosztować – zastrzegł wójt Galek.
Tymczasem radna Magdalena Szpyt podkreśla, że i bez punktu informacji turystycznej atrakcje gminy Cmolas są znane w Polsce – Ostatnio w naszych zabytkowych kościółkach mają miejsce śluby osób z zewnątrz, w tym celebryty z Warszawy. Tak sobie więc pomyślałam, że dobry towar nie potrzebuje reklamy – puentuje. – Oczywiście jest dyskusja na przyszłość, co będziemy robić w zakresie promowania naszych zasobów turystycznych. Niemniej jednak będzie to wymagało także aktywności mieszkańców.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.