Za rok nową drogą do Sokołowa
Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej Kolbuszowa – Leżajsk. Chodzi o odcinek łączący miasto nad Nilem z Sokołowem Małopolskim, a dokładniej przez: Dzikowiec, Raniżów, Staniszewskie, Zielonkę, Mazury i Turzę. Na całej długości jezdnia będzie posiadała dwa trzymetrowe pasy ruchu. Nowa droga wyposażona zostanie obustronnie w pobocza.
W ramach przedsięwzięcia powstanie także tzw. mała obwodnica Kolbuszowej, która połączy krajową „dziewiątkę” z drogą na Sokołów Młp. Rozwiązanie to ma rozładować tłok w rejonie ul. Tyszkiewiczów i drogi krajowej nr 9. Nowa droga ma omijać ul. ppor Sawy w Kolbuszowej i Werynię. Planowany termin oddania nowej drogi do użytkowania to lipiec 2018 r. Koszt inwestycji przekracza 34 mln zł.
Dzięki inwestycji kierowcy jadący z północno-zachodniej części województwa będą mogli dojechać do obwodnicy Sokołowa Młp., która w przyszłości będzie stanowiła połączenie z drogą ekspresową. Ten fakt podkreślał marszałek Władysław Ortyl (na zdjęciu): – Podpisując umowę domykamy dojazd tą drogą do węzła S-19 w Sokołowie Młp. – mówił marszałek. – Koncepcja dzielenia na mniejsze odcinki ma związek z tym, żeby firmy podkarpackie mogły startować w przetargach na realizację tych inwestycji.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.