„Za pierwsze dwie godziny parkowania na Rynku nie powinno się płacić” [AUDIO]
Wśród osób, które wzięły udział w poniedziałkowych (18.02) konsultacjach w sprawie płatnych stref płatnego parkowania na kolbuszowskim Rynku, był radny miejski, Michał Karkut. Co prawda głosu na spotkaniu nie zabrał, ale tuż po jego zakończeniu powiedział nam, co sądzi o całej sprawie.

– Na pewno rozumiem przedsiębiorców. Nie mam nic przeciwko temu, aby pierwsze dwie godziny parkowania na Rynku były za darmo. To jest dobre rozwiązanie, bo jest najmniej kosztowne. Tutaj wchodzi też w grę kwestia właścicieli domów, którzy tam mieszkają – oświadczył Michał Karkut.
Radny odniósł się również do ścieżki rowerowej na Rynku, którą niektórzy chcieliby zamienić na miejsca parkingowe: – Szczerze to sam rzadko z niej korzystam, kiedy jadę rowerem. Ona ma początek i koniec, ale z niczym się nie wiąże. Taka jest za krótka. Jednak nie chciałbym, żeby ona zniknęła. Nie sądzę również, żeby dobrym rozwiązaniem było zamienienie jej w miejsca postojowe. One powinny powstać przede wszystkim na działce obok ronda przy wjeździe z drogi krajowej do centrum miasta – zaznaczył.
3 Komentarze

 1. Jak jedna z drugim grubadupa nie przejdzie z parkingu pod cmentarzem to i nie ruszy tyłka z parkingu obok ronda. Pan Karkut niech nasze pieniądze oszczędza a nie trwoni bez sensu.

 2. A pojechane to rowerowo jest.
  Ścieżka pod dotacje zrobiona a afera jakby do użytkowania miała być.
  Po co rajcy się w ogóle, werbalnie angażujom.

 3. Po pierwsze jak Pan Burmistrz chce pobierać pieniądze za parkowanie to nich się weźmie do roboty i :
  1.Ustawi więcej parkometrów bo nikt nie będzie biegał z jednego końca na drugi ,żeby bilet pobrać , a tak jest obecnie .
  2.Konroler powinien mieć możliwość odczytu zdalnie poprzez odpowiednią aplikacje czy kierowca pobrał bilet czy nie , a nie jak obecnie przychodzi Pani i spisuje sobie dane z pojazdu celem nadłożenia kary , a ja mam bilet w kieszeni bo mam prawo go tak nosić , a nie zamieszać za szyba auta (czyt.wyroki sądowe )!!!!!
  3.Parking ,żeby nazywał się parking to trzeba odśnieżyć Panie Burmistrzu ,a to co teraz było w lutym to skandal ,żeby służby odpowiedzialne nie potrafiły utrzymać dróg, chodników , parkingow w stanie , którzy pozwala bezpiecznie z nich korzystanie !!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.