Wypadek w Krzątce. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala

Natknęła się na zwłoki mężczyzny na leśnej drodze

Wczoraj popołudniu w Krzątce doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jadąca z nim kobieta wyszła ze zdarzenia bez szwanku.

W niedzielę (13.08), około godziny 18 kolbuszowscy policjanci interweniowali w Krzątce, w gminie Majdan Królewski, gdzie na drodze powiatowej doszło wypadku z udziałem motocyklisty.
Kierujący pojazdem 54-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, na łuku nie dostosował prędkości do warunków. W efekcie zjechał na przeciwległy pas jezdni i przewrócił się.

W wyniku zdarzenia, ranny kierowca trafił do szpitala. Jadąca z nim 48-letnia kobieta nie odniosła obrażeń. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Motocykliści zaliczani są do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przeciwieństwie do użytkowników samochodów nie chronią ich ani pasy bezpieczeństwa, ani poduszka powietrzna.

W związku z tym by kierować motocyklem, należy mieć nie tylko odpowiednie uprawnienia, ale przede wszystkim zachować rozsądek na drodze.
Kierowcy jednośladów powinni pamiętać przede wszystkim o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, która pozwala kierowcy na adekwatną reakcję w stosunku do zaistniałej sytuacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.