Wyjątkowe wydarzenie w Domu Kultury. Spektakl na rzecz dzieci z hospicjum
W sobotę (04.05) o godzinie 18 w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Mowa o spektaklu „Przyjaciel”, które wystawi grupa teatralna Kolorowa Łupinka, który tworzą nastoletni wolontariusze. Wstęp: wolne datki. Cały dochód z wydarzenia trafi na rzecz Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie.

W rolę aktorów wcielą się uczniowie rzeszowskich liceów: Dominika Kicińska, Aleksandra Jędrzejczyk i Weronika Świder. Wszyscy oni są wolontariuszami Podkarpackiego Hospicjum. Organizują zbiórki pieniężne w rzeszowskich szkołach, wystawiają również przedstawienie teatralne pt. „Przyjaciel”. Jest to spektakl, który powstał na podstawie „Małego Księcia”, jego reżyserem jest Dominika Kicińskia.
Właśnie to przedstawienie zostanie zaprezentowane w sobotę na scenie kolbuszowskiego MDK-u. Cały dochód z tego wydarzenia trafi na zakup specjalistycznych łóżek w hospicjum. – Działamy samodzielnie bez żadnych nauczycieli, reżyserujemy spektakl, tworzymy muzykę do niego. Mamy nadzieję, że nasze przedsięwzięcie bardzo pomoże dzieciom z hospicjum – mówią młodzi wolontariusze.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.